• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-1987-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

200 کانال تلگرامی در قم ثبت نام کردند

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت:با توجه به ضرورت ثبت نام از کانال های تلگرامی با بیش از 5 هزار عضو، تاکنون 200 کانال در قم موفق به ثبت نام شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید موسی حسینی کاشانی شب گذشته در جلسه كارگروه تخصصي اقتصادی در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم  افزود:در سطح کشور نیز بالغ بر 8 هزار کانال با این شرایط به ثبت نام پرداخته اند که با توجه به فعالیت های اقتصادی در این کانال ها ظرفیت های خوبی در جهت اشتغال زایی محسوب می شوند.

وی خاطرنشان کرد:اشتغال زایی در حوزه فناوری اطلاعات می تواند در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گامی موثر باشد که در این راستا ساماندهی و ثبت رسانه های دیجیتال با هدف ارائه خدمات سالم و مفید دارای اهمیت به سزایی است.

حسینی کاشانی اظهار داشت:باید مردم از نظر ایمنی و امنیت فضای مجازی و فناوری های اطلاعات و رسانه های دیجیتال به آرامش خیال دست یابند.

وی بیان کرد:یکی از دغدغه های جدی، مالکیت معنوی برای تمامی آثار ادبی، هنری و دیجیتال است که در این باره گام های موثری برداشته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت:با بررسی های انجام شده در فضای مجازی 64 درصد از جرائم مرتبط با تلگرام است که در این باره برنامه هایی در جهت ساماندهی و اصلاح فضای مجازی و وضعیت نرم افزار در دست اقدام است.

وی تصریح کرد:محیط اینترنت و فضای مجازی می تواند علی رغم آسیب هایی که به همراه دارد در زمینه اشتغال یک فضای مناسبی باشد و حتی در سالهای آینده تا 300 هزار شغل در بستر رسانه های دیجیتال می توان ایجاد کرد.

حسینی کاشانی اظهار داشت:در استان قم 16 نشریه دیجیتال و 14 مرکز فرهنگی دیجیتال فعال است که توانمندی خوبی را در تولید محتوا نشان می دهد و باید این امر با جدیت دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد:یکی از پتانسیل های مهم اقتصادی تولید بازی های رایانه ای است که سرمایه ای عظیم را در چرخه اقتصادی خود به همراه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم یادآور شد:در این زمینه بنیاد بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر بازی‌های ایرانی فعالیت های خود را به طور جدی آغاز کرده است تا علاوه بر فضای سالم در بازی های رایانه ای سهمی مهم در اشتغال زایی داشته باشد.

وی تصریح کرد:با نظارت های انجام شده بازی رایانه ای بدون هولوگرام و لیبل در قم وجود ندارد و ما به خانواده ها نیز توصیه می کنیم بازی هایی را خریداری کنند که دارای لیبل می باشند.

حسینی کاشانی گفت:یکی از راهبردهای مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از مو سسات فرهنگی و قرآنی است که در این مسیر در صدد جذب اعتبارات لازم با توجه به جایگاه فرهنگی قم می باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: