• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-784-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

خریداری 3500 تن جو و 2600 تن کلزا از کشاورزان قمی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت:از ابتدای اردیبهشت ماه امسال با آغاز خرید تضمینی، 3500 تن جو و 2600 تن کلزا و 1 هزار تن گندم از کشاورزان قمی خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمدرضا طلایی شب گذشته در جلسه كارگروه تخصصي اقتصادی در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم،  افزود:با توجه به آغاز خرید دانه های روغنی در قم مبالغ و اعتبارات در خرید تضمینی در کمتر از زمان 48 ساعت به کشاورزان پرداخت می شود.

وی تصریح کرد:تاکنون 50 درصد از پول گندم کشاورزان از طریق شرکت غله تامین شده و الباقی نیز بعد از اتمام خرید محصول به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

طلایی خاطرنشان کرد:در سال گذشته تولید کنندگان 21 تن جو را به دولت فروختند این در حالی است که در حدود 80 تن جو در قم تولید شد و الباقی توسط کشاورزان به طور مستقیم در بازار عرضه گردید.

وی اظهار داشت:استان قم ظرفیت های خوبی در کشاورزی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد که امیدواریم با سرمایه گذاری های لازم و حمایت های دولت بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد:یکی از دغدغه های جدی تامین انبار برای تولیدات و محصولات است که در این راستا با قراردادی که با شرکت غله منعقد شد یک انبار 10 هزار تنی در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی گفت:با این انبار مجهز در حال حاضر 3 هزار تن محصولات و تولیدات خریداری شده از کشاورزان را در این انبار نگهداری می نمائیم.

طلایی ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات اقتصادی و تزریق اعتبارات لازم امیدواریم کشاورزان به موقع مطالبات خود را دریافت کنند و از فروش مستقیم محصول در بازار جلوگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: