• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-2087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

با حضور اساتید کشوری؛

کارگاه تکنیک های مصاحبه و تاریخ شفاهی در قم برگزار می شود

حوزه هنری قم با هدف جمع آوری خاطرات مبارزان انقلاب و دفاع مقدس استان و عرضه در قالب‌های گوناگون هنری سلسله کارگاه های تاریخ شفاهی را برگزار می کند.

محمد غفاری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان در دیدار با مسئولین دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری در خصوص توجه بیشتر به تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حوزه هنری قم کارگاه تکنیک‌های مصاحبه و تاریخ شفاهی را برگزار می کند.
مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان قم ادامه داد: این کارگاه با هدف شناخت و پرورش استعدادها و جمع آوری خاطرات مبارزان انقلاب و دفاع مقدس استان قم و عرضه و ارائه در قالب کتاب، مستند و سایر قالب های هنری برگزار خواهد شد.
وی گفت: سلسله کارگاه های تاریخ شفاهی در سه بخش «مصاحبه»، «پیاده سازی و تدوین» و «نگارش و روایت داستانی» برگزار خواهد شد که مرحله اول تکنیک های مصاحبه است که کارگاه این بخش با حضور بزرگان تاریخ شفاهی کشور از جمله آقایان مرتضی فرهنگی، کمره ای و قاسمی پور پس از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
غفاری با بیان اینکه نام نویسی و حضور در دوره تاریخ شفاهی برای عموم علاقه مندان آزاد است، افزود: این دوره برای علاقه مندان و فعالان در عرصه های خبرنگاری، نویسندگی، خاطره نویسی، دانشجویان تاریخ و علاقه مندان تاریخ معاصر مفید خواهد بود.
مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان قم در پایان خاطرنشان کرد: نام نویسی کارگاه تکنیک های مصاحبه و تاریخ شفاهی تا پایان خردادماه ادامه دارد و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به حوزه هنری قم واقع در صفائیه، کوچه 23 مراجعه کنند یا با شماره 37747700 تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: