• دوشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-2887-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه:

حضرت خدیجه(س) الگوئی در استمرار خانواده و اقتصاد مقاومتی است

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه گفت: حضرت خدیجه(س) الگوئی در استمرار خانواده و اقتصاد مقاومتی است چنین شخصیتی می تواند الگوی بانوان در حفظ بنیان خانواده و مدیریت مالی در زندگی باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام‌ ناصر رفیعی امروز در سخنان خود در جمع روزه داران و زائران در حرم مطهر حضرت معصومه(س) عنوان کرد: حضرت خدیجه(س) الگوئی در استمرار خانواده و اقتصاد مقاومتی است چنین شخصیتی می تواند الگوی بانوان در حفظ بنیان خانواده و مدیریت مالی در زندگی باشد.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه افزود:این بانوی بزرگ اسلام ویژگی های زیادی داشت و به لحاظ زیبایی و کمالات اخلاقی و مدیریت اقتصادی از زنان سرآمد بود و کارگزاران مالی و ثروت هنگفتی داشت.

وی خاطرنشان کرد:حضرت خدیجه(س) برای ازدواج با حضرت محمد (ص) 4 ویژگی مهم را مد نظر قرار داد و آن هم خویشاوندی، امانت داری، خوش خلقی و خوش رفتاری است این ها شرایط مهمی است که اگر در ازدواج ها مورد توجه قرار بگیرد می توان به بنیان خانواده ها استحکام بخشید.

حجت‌الاسلام رفیعی اظهار داشت:متاسفانه برخی از بانوان امروز شرایطی را برای ازدواج در نظر می گیرند که نقشی در ثبات خانواده ندارد اگر انسان با شناخت و اخلاق وارد زندگی زناشویی شود می تواند در حفظ خانواده موفق تر عمل کند.

وی تصریح کرد:حضرت خدیجه(س) به بخشش ثروت خود خدمات ارزنده ای به تبلیغ اسلام کرد تا جایی که توانست در بسیاری از جنگ ها پیامبر(ص) را از غنایم بی نیاز نماید.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه عنوان کرد:این بانوی اسلام عشق و علاقه ای خاص به حضرت محمد(ص) داشت و حتی در اشعاری زیبا به توصیف پیامبر(ص) می پرداخت و عشق و علاقه مندی خود را نشان می داد.

وی گفت:این عشق و محبت و گرم کردن محیط خانه باید برای بانوان ما درس بزرگی باشد ریشه بسیاری از طلاق ها در سردی محیط خانه و بی خبری از حال یکدیگر و بی تفاوتی هاست.

حجت‌الاسلام رفیعی یادآور شد:حضرت خدیجه(س) را می توان اولین انفاق کننده در راه اسلام دانست همان گونه که اولین بانویی است که به رسول خدا ایمان آورد.

وی خاطرنشان کرد:در جامعه اسلامی با وجود داشتن الگوهای با ارزش در اخلاق و دین نباید آمار طلاق افزایش و ازدواج ها کاهش یابد.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه عنوان کرد:یکی از درس های بزرگ اخلاقی حضرت خدیجه(س) گذشت مالی و مدیریت اقتصادی بود در شرایطی که در جامعه مشکلات اقتصادی وجود دارد بانوان باید با مدیریت خود سکان خانواده را حفظ کنند.

وی بیان کرد:ایجاد آرامش در محیط خانه می تواند از بسیاری از درگیری ها و مشاجرات و دعواها بکاهد از این رو بانوان با الگوگیری از شخصیت حضرت خدیجه(س) آرامش را به خانه های خود بیاورند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: