• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 963-786-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

توسعه آموزش های مهارتی، بهترین راه برای رفع معضل بیکاری است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، گفت: بهترین راه برای رفع معضل بیکاری و اشتغال زایی، توسعه آموزش های مهارتی در بین نسل جوان و جویای کار است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر محمد حسن نادری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و ارزش گذاری برای کار و مهارت آموزی افزود: رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی پیاده سازی نظام مهارت و فناوری است.
وی ادامه داد: یکی از خواستگاه های تحقق شعار امسال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال"  است که بخشی از وظیفه مهارت افزایی و کارآفرینی را دانشگاه ها بر عهده دارند و مدیران مراکز علمی باید برای پیاده سازی و اجرایی نمودن فرامین رهبری معظم در ایجاد اشتغال برنامه ریزی نمایند.
وی با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: پویایی و چابکی دانشگاه در اجرای رشته ها و مهارت مورد نیاز جامعه یکی از شاخصه های دانشگاه جامع علمی کاربردی است که بر اساس پتانسیل های هر منطقه و مطابق با نیازهای استانی می تواند دوره های آموزشی و مهارتی برگزار نماید.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم گفت: پیوند صنعت و دانشگاه و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان مراکز علمی کاربردی از جمله تجربه های مفید این دانشگاه می باشد که در صورت حمایت و تقویت این دانشگاه می تواند بخش عظیمی از معضل بیکاری را برای فارغ التحصیلان اش حل نماید.
نادری افزود: یکی از برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی قم توجه به مقوله کار و کارآفرینی از طریق مبانی دینی است که در این خصوص برنامه های گوناگونی همچون اجرای نشست های تخصصی کاربردی کردن علم از دیدگاه قرآن و همچنین همایش هایی با موضوع ایده و کارآفرینان قرآنی و همچنین جشنواره "اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد" برنامه ریز شده است که در حال اجرا هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: