• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2485-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو مجلس خبرگان:گروه های تکفیری امنیت را برای هیچ کس نمی خواهند

عضو مجلس خبرگان رهبری حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام راحل و شهادت و زخمی شدن جمعی از هموطنان توسط گروه های تروریستی را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت الله احمد مبلغی در بیانیه ای ضمن تسلیت به خانواده های بازماندگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حادثه غم انگیز خاطرنشان کرد:  هنگامی که قرآن -بر اساس آیه "ابلغه مأمنه"- برای مشرک، نه تنها وجود مأمن را به رسمیت شناخته، که فراتر حتی استقرار  او را در مامن خود، خواهان شده  است، طبیعی و قطعی می نماید که قرآن با این منطق برای امنیت اهل کتاب، حسابی مهم تر باز کرده، و از آن جدی تر، برای امنیت مسلمانان جایگاه ویژه، محوری و اغماض ناپذیر را در نظر گرفته است.
مبلغی اظهارکرد: از اینجا می توان دریافت که شعار "امنیت برای همه عالم" شعاری اسلامی است و عمق این نگاه وقتی ظاهر می شود که پیوستگی و درهم تنیدگی امنیت نقاط عالم به یکدیگر به مثابه یک واقعیت محل توجه قرار گیرد؛ واقعیتی که وجه سلبی آن این است که اگر امنیت در نقطه ای به خطر افتاد به نقاط دیگر نیز سرایت می یابد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از این خاستگاه می توان گفت؛ این که قدرت های استکباری راه دستیابی به منافع خود را در تضعیف امنیت در جوامع اسلامی می بینند، بدانند، ناامنی مقوله ای سرایت پذیر به همه نقاط عالم است و گریبان کشورهای آنان را هم خواهد گرفت.
مبلغی اظهارکرد: در چارچوب منطق یاد شده می توان تصدیق نمود که تعامل در سطح بین الملل برای تحقق امنیت، مصداقی از مصادیق "تعاون بر بِرّ" است که آیه به آن امر کرده است.
وی یادآورشد: گروه های تکفیری و داعشی بر خلاف این منطق قرآنی واضح،  امنیت را نه برای مسلمانان و نه برای غیر مسلمانان نمی خواهند؛ بلکه فراتر نه تنها خواهان امنیت برای هیچ کس نیستند که اولویت و رویکرد جدی خود را بر ایجاد و گسترش ناامنی و رعب خواه در هر کجا چه جوامع اسلامی و چه در غیر اسلامی گذاشته اند.
وی افزود: اکنون که امت اسلامی  در جای جای مناطق خود شاهد کوشش های برهم زننده امنیت است، نیاز آن به وحدت اسلامی عمق، فوریت و جدیت بیشتری به خود گرفته است.
 وی با اشاره به این که وحدت اسلامی در صورت بازسازی مفهومی، مصداقی و عملیاتی آن،  چهارچوبی ابتکاری است، گفت: وحدت اسلامی ظرفیت و قابلیت آن را دارد که در صورت فعال شدن از حیث نظری و عملیاتی، راهی جدی برای کنترل اوضاعی باشد که امت اینک  با آن مواجه شده است.
گفتنی است: در جریان حادثه تروریستی در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی 12 نفر از هموطنان شهید و 42 نفر دیگر نیز زخمی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: