• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8614-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل استاندارد استان قم:

اکثر تجهیزات بازی مهد کودک و پیش دبستانی های استان فاقد استاندارد لازم است

مدیرکل استاندارد استان قم، با اشاره به بازرسی از 233 تجهیزات بازی مهدکودک، مهد قرآنی و پیش دبستانی های استان، گفت: متاسفانه اکثر وسایل بازرسی مورد ارزیابی فاقد استاندارد های لازم بوده و مورد تایید این اداره کل نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، منصور فرزانه روز پنج شنبه با اعلام این افزود: این بازرسی در قالب تیم های بازرسی انجام شد در این راستا بعد از بازرسی از 233 مکانمورد ارزیابی که بر مبنای لیست های دریافت شده از نهاد های ذیربط تعداد 14 مورد تعطیل، 58 مورد فاقد وسیله و 161 مورد دارای وسایل بازی بوده اند .

مدیرکل استاندارد استان قم خاطرنشان کرد:همچنین تعداد 32 مورد از اماکنی که دارای وسایل بازی مشمول مقررات استاندارد اجباریبودند حاضر به همکاری در این خصوص نشدند و در نهایت 141 مکان مورد بازرسی و ارزیابی نهایی قرارگرفته است.

وی بیان کرد:تعداد 502 وسیله بازی در طول اجرای این طرح مورد بازرسی قرار گرفته که متاسفانه اکثروسایل بازرسی مورد ارزیابی فاقد استاندارد های لازم بوده و مورد تایید این اداره کل نمی باشد .

وی اظهار کرد:گزارش فنی این بازرسی ها به نهاد ها و سازمان های مرتبط ارسال شده و در خصوص خطرات عدم استاندارد سازی وسایل بازی مهد های کودک و پیش دبستانی ها و مهد های قرآنیهشدارهای لازم داده شده است .

فرزانه عنوان کرد:در حال حاضر بازرسی از مراکز عرضه تجهیزات بازی تاب وسرسره در دستور کار این اداره کل بوده و با جدیت ادامه دارد.

وی تاکید کرد:با اقداماتی که در راستای استاندارد سازی تجهیزات بازی مستقر در مهدهای کودک، مهدهای قرآنی و پیش دبستانی هایاستان انجام می شود و اهتمام ویژه به موضوع سلامت و ایمنی عمومی جامعه ، اعتماد والدین گرامی بیش از پیش به مراکز مرتبط با فرزندان ایشان تقویت شود .
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: