• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-3587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاد حوزه: شهید تقوی، شهیدی انقلابی و متقی بود

حجت‎الاسلام والمسلمین مومنی از اساتید حوزه، شهید جهادگر حجت‎الاسلام والمسلمین تقوی را شهیدی متقی و انقلابی دانست.
به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین مومنی جمعه شب در مراسم ترحیم شهیدجهادگر حجت‎الاسلام والمسلمین تقوی در قم گفت: شهدا، دارای سیره اخلاقی و رفتاری و ذهنی خاصی هستند که از سوی خداوند انتخاب شدند و به بالاترین درجه انسانیت رسیدند.
وی افزود: شهید جهادگر، حجت‎الاسلام والمسلمین تقوی دارای یک سیره اخلاقی متعالی در زندگی بود؛ ایشان فردی محجوب، با حیا، تلاشگر، پرکار، خادم اهل بیت(ع) و قرآن، اندیشمند و محقق بود.
استاد حوزه بیان کرد: ایشان سابقه سالها مجاهدت در جبهه‌های جنگ تحمیلی بودند و تخریب چی وغواصی را برای رسیدن به هدفی متعالی که همان دفاع از سرزمین انقلاب و دفاع از اندیشه متعالی انقلاب اسلامی وولایت فقیه بود انجام دادند.
وی گفت: در سالهایی که با ایشان آشنایی داشتیم حتی یک بار هم نشد که ایشان را از دایره اخلاق خارج ببینم؛ ایشان همواره به مکارم اخلاقی متصف بودند و هیچگاه به امور مادی دنیوی توجهی نداشتند.
مومنی بیان کرد: حجت‎الاسلام والمسلمین شهید تقوی دارای کمالات اخلاقی خاصی بودند ولی به رغم همه این کمالات، هیچگاه از امور روزمره دورنبودند؛ ایشان همیشه در مقابل کسانی که سعی داشتند با برخی سخنان به تخریب امام با تحریف سخنان ایشان بپردازند مقابله می‎کردند.
استاد حوزه یادآورشد: همانگونه که برخی در مقابل حملاتی که به امام و یادگار امام می شود این گونه فعالانه وارد میدان می شوند باید این حق را هم به جوانان انقلابی بدهند که در خصوص تحریف سخنان امام و تحریف راه امام نیز حساس باشند؛ متاسفانه افرادی که از پرده حیا خارج می شوند به خیانت نیز روی می آورند.
وی گفت: برخی بیان کردند که امام خود را وابسته به هیچ طبقه ای نمی دانستند در حالی که امام راحل خود را وابسته به طبقه کوخ نشینان میدانستند و این بیانات در وصیت نامه ایشان نیز بیان شده است؛ امام در وصیت نامه خود به تصریح بیان می کنند که اگر چه برخی تعابیر به واسطه دغل بازی و سالوسی برخی افراد به کار برده شده است ولی ملاک برای تشخیص افراد، حال فعالی آنها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: