• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 963-4287-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

مشارکت آحاد مردم در حوزه ایثار و شهادت، ارزش های دفاع مقدس را ماندگار می کند

استاندار قم گفت: حضور و مشارکت آحاد مردم و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ایثار و شهادت، ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس را ماندگار می کند.
به گزارش ایسنا منطقه قم،  سید مهدی صادقی در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اظهارکرد: دفاع مقدس آینه حضور آحاد قشرهای مردم در دفاع از ارزش های اسلامی بود، لذا حفظ و ترویج دستاوردها و ارزش های متعالی آن نیز اقدامی همگانی می طلبد.
وی با بیان این که شهدا، جانبازان و ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام، متعلق به عموم مردم هستند، افزود: ازاین رو امور مربوط به فرهنگ ایثار و شهادت و سال های دفاع مقدس، بدون اتکای صرف به دستگاه های دولتی، هر چه مردمی تر باشد و گستره مشارکت بیشتری را در بر بگیرد، ماندگاری و قوام آن بیشتر است.
استاندار قم با اشاره به این که سمن ها و موسسه هایی هستند که در زمینه ترویج فرهنگ دفاع مقدس اقدام های ارزشمندی را در قم انجام داده اند که برد کشوری هم دارد، تاکید کرد: برای جلوگیری از پراکندگی امور و سرعت بخشیدن به آن و نیز غنا بخشیدن به محتوای موزه و مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، این مجموعه ها هم در موزه جانمایی شوند و علاوه بر آن طیف وسیعی از قشرهای جامعه را در حوزه ایثار و شهادت با خود همراه نمایند.
وی با اظهار امیدواری نسبت به تسریع در روند ساخت موزه دفاع مقدس قم خاطرنشان کرد: اهمیت این مرکز فرهنگی می طلبد که به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جدید، مهم و تاثیرگذار استان قم در سال 96 ثبت گردد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از اقدام های زیربنایی ساخت مرکز فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم و تامین اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب، بودجه ملی و بودجه استانی، خاطرنشان کرد: تکمیل این مرکز مهم در بازدید اخیر سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، مورد تاکید بسیار قرار گرفته است.
احمد حسینی افزود: اقدام های مربوط به ساخت موزه با همکاری دستگاه های استان سرعت قابل ملاحظه ای خواهد یافت به طوری که ان شاءالله در دهه فجر امسال مراحل ساخت بنا به اتمام برسد.
وی یادآور شد: ان شاءالله با مشارکت شهرداری و همزمان با روند تکمیل ساختمان مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بنابر ضرورت صرفه جویی در زمان، کار محوطه سازی 25 هکتاری مرکز نیز طبق طرح مصوب به پایان برسد و صرفا شاهد موزه آرایی آن باشیم.
وی یادآور شد: به زودی بخشی از ادوات نظامی مورد نیاز موزه شامل تانک، نفربر، تجهیزات فردی و غیره جهت استقرار در محوطه به این مرکز تحویل می شود.
حسینی با اشاره به همکاری کامل اداره کل حفظ آثار با موسسه های فعال در زمینه ترویج فرهنگ دفاع مقدس گفت: درصد قابل توجهی از اسناد و مدارک مورد نیاز این موسسه ها از آرشیو این اداره کل تامین می شود اما پس از راه اندازی موزه، کلیه اسناد باید با رعایت استانداردهای لازم، منحصرا در این مرکز جمع آوری و نگهداری شوند.
وی با اشاره به طرح «هر رزمنده یک خاطره و هر شهید یک کتاب»، خاطرنشان کرد: در این راستا و نیز در زمینه نهضت ملی خاطرات دفاع مقدس، با همکاری سایر دستگاه های استان همچون بنیاد شهید و غیره اقدام هایی در سطح استان صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: