• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون امور عمراني استاندار قم:

دستگاههاي اجرايي غير تخصصي در حوزه ساخت و ساز وارد نشوند

معاون امور عمراني استاندار قم گفت: دستگاههاي اجرايي غير تخصصي و فاقد دفتر فني در حوزه ساخت و ساز وارد نشوند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، محسن بهشتي در جلسه شوراي فني استان گفت: منابع اعتباري پروژه‌ها با سختي و مشقت تأمين مي‌شود و صلاح نيست با اين كمبود اعتبارات پروژه‌ها را با كيفيت پائين اجرا كنيم.
وي افزود: براي بهبود كيفيت ساخت و ساز در پروژه‌هاي عمراني استان آموزش مجريان مي‌تواند نقش بسيار مؤثري داشته باشد كه هدف نهايي شوراي فني استان نيز همين امر است.
وي بر استفاده از ظرفيت مشاوران و پيمانكاران بومي استان تأكيد و بيان كرد: اگرچه بايد فضاي ساخت و ساز در پروژه‌هاي عمراني براساس صلاحيت و كيفيت اجرا باشد اما در اجراي پروژه‌ها ترجيحاً استفاده از
مشاوران و پيمانكاران بومي در اولويت قرار گيرد.
معاون امور عمراني استاندار و رئيس شوراي فني استان در ادامه از دستگاههاي اجرايي غير تخصصي و فاقد دفتر فني خواست در حوزه ساخت و ساز وارد نشوند و تأكيد كرد: مبادله موافقت نامه اعتبارات استاني پروژه‌ها منوط به واگذاري اجرا به دستگاههاي تخصصي و مجريان ذيصلاح است و اين موضوع مهم را در شوراي برنامه ريزي استان نيز مصوب خواهيم كرد.
در ابتداي اين جلسه سيد حسن رضوي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از تأخير در اجراي برخي از پروژه‌ها انتقاد كرد و گفت: تاخير در اجراي پروژه هايي كه اعتبار آنها توسط دولت تامين شده است از مديران استان قابل قبول نيست و بايد در قبال آن پاسخگو باشند.
 در اين جلسه گزارش مدير كل آموزش فني و حرفه‌اي استان از عملكرد آموزشي اين اداره كل در بخش صنعت ساختمان ارائه شد. احمد عطارنيا گفت: از سال 91 تاكنون در آموزش صنعت ساختمان بخش دولتي بيش از يك ميليون و 900 هزار نفر ساعت شامل 14 هزار و 842 نفر از آموزشهاي فني و حرفه‌اي بهره‌مند شده‌اند.
وي افزود: در 5 سال گذشته بيش از 20 هزار نفر در قم پس از گذراندن آموزشهاي فني و حرفه‌اي تحت پوشش بيمه تأمين اجتماعي قرار گرفته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: