• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11714-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

چهارمین آیین کوچه گردان عاشق در قم برگزار می شود

همزمان با هجدهمین سال برگزاری آئین کوچه گردان عاشق در کل کشور برای چهارمین سال متوالی این آئین در استان قم برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، همزمان با هفدهمین سال برگزاری آئین کوچه گردان عاشق توسط جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی(ع) استان قم شاهد برگزاری این آئین برای سومین سال متوالی خواهد بود.
در جریان برگزاری این آئین که به تاسی ازسیره عملی زندگی مولا علی در یتیم نوازی و مهر به همنوع انجام می شود کیسه های مایحتاج حیاتیِ یک ماهِ خانواده های محروم درماه مبارک رمضان تامین شده و در شب های قدر به وسیله دانشجویان و اقشار مختلف مردم، بین این خانواده ها که از قبل شناسایی شده اند  توزیع می شود.
گفتنی است همایش این آئین نیز روز جمعه مصادف با روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان  از ساعت 18:30 در سالن بعثت  فرهنگسرای با حضور اعضای داوطلب جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) و عموم مردم  برگزار می شود.
خاطرنشان می شود درچهارمین سال برگزاری این آئین بیش از 100 کیسه مایحتاج یک ماه خانواده های ساکن در مناطق محروم قم ، با شعار "یک ماه بدون گرسنگی برای کودکان" توزیع می شود تا  با تاکید بر شیوه عملی زندگی بزرگان دین به احیای اندیشه آنان در جامعه در خصوص دیگرخواهی و خدمت به همنوع بپردازد.
لازم به ذکر است این آئین در سال ۷۸ برای نخستین بار توسط هفت دانشجو و با توزیع ۵۰ کیسه مایحتاج آغاز شد، در سال ۹۳ تعداد این کیسه ها به ۵۰۰۰، در سال 94 به 7000 هزار کیسه رسید و امسال نیز بیش از 8 هزار کیسه مایحتاج زندگی یک ماه خانواده های نیازمند در سراسر کشور توزیع خواهد شد، آئینی که همه ساله برگزار می شود تا توجه مردم را به کلام هشداردهنده وحی در سوره ماعون، درباره لزوم توجه به دردمندان جامعه و ضرورت تلاش برای رفع بحران فقر و گرسنگی جلب ‌کند.
علاقمندان برای حضور در این آئین و کسب اطلاعات بیشترمی توانند با شماره روابط عمومی جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی(ع) 88930816-021و یا شماره روابط عمومی خانه ایرانی قم 09361850618تماس حاصل کرده و یا به سایت http://kuchegardan.sosapoverty.org  مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: