• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرمانده انتظامی قم:

دفاع مقدس دائرةالمعارفی با ارزش و بی پایان است

فرمانده انتظامی استان قم گفت: دفاع مقدس دائرةالمعارفی با ارزش و بی پایان و نامتناهی است که اقتدار کشور را به دنیا ثابت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ،سردار کاظم مجتبایی روز شنبه در دیدار مدیرکل حفظ آثار استان قم عنوان کرد:دفاع مقدس دائرةالمعارفی با ارزش و بی پایان و و نامتناهی است که اقتدار کشور را به دنیا ثابت کرد.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: دوران دفاع مقدس باعث استمرار و صدور انقلاب اسلامی و بالارفتن ضریب استقامت مردم دربرابر انواع هجمه ها، تهدیدها و خیانت های متجاوزان شد .

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس یک دائرةالمعارف با ارزش های بی پایان است ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به انسان روحیه و دلگرمی مضاعف می دهد .

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: همه آنهایی که در بحبوحه نبردهای هشت سال دفاع مقدس می جنگیدند، خودشان نمی دانستند در چه فضایی سیر می کنند و بعد از پایان جنگ بود که مشخص شد دفاع مقدس چه اثراتی داشته و ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی(ره) چه کار بزرگی انجام داد .

ویخاطرنشان کرد: زمانی که امام بزرگوار فرمودند 'جنگ نعمت است'، همه تعجب می کردند زیرا جنگ در ظاهر به جز کشتار، آتش و ویرانی به ظاهر چیز دیگری نداشت، اما بعد مشخص شد همین جنگ بود که باعث ثبات کشور و ایجاد خودباوری در مردم و جوانان شد .

مجتبایی در ادامه، خاستگاه و فلسفه وجودی اداره کل حفظ آثار را در پاسداری از ارزش های دفاع مقدس، بسیار مهم توصیف کرد و گفت: مسئولیت پاسداری، تحکیم و تبیین و ترویج ارزش های سال های حماسه و ایثار، مسئولیتی سنگین است زیرا با ارزش های والا و گرانقدری همچون شهیدان، آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس و یادمان ها و افرادی که به نوعی منتسب به آن دوران حماسه ساز هستند، مواجه می باشند .

وی ابراز داشت: تلاش های مخلصانه و ایثارگرانه مسئولان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم موجب حرکت پرشتاب این مجموعه در راستای حفظ ارزش های نظام اسلامی و منویات مقام عظمای ولایت در سطح استان شده است .

همچنین مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم در این دیدار، با ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدام های این اداره کل گفت: مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان در حال حاضر با سه شیفت کاری در حال فعالیت است و عملیات ساخت ساختمان این مرکز تا قبل از 15 شهریور سال جاری به پایان می رسد .

احمد حسینی، برگزاری جلسه هیات امنای مرکز فرهنگی با حضور یکی از مسئولان کشوری در ایام بعد از ماه رمضان و نیز تعامل با برخی نهادها و دستگاه ها در ارتباط با انتقال اسناد و تجهیزات نظامی مورد نیاز موزه را از برنامه های این اداره ذکر کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: