• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13614-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاد حوزه: مومنان با توسل به خدا در شب قدر، مقدرات خود را رقم می زنند

استاد حوزه علمیه گفت: مومنان با توسل به خدا و مناجات در شب قدر، مقدرات خود را رقم می زنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،حجت الاسلام حسن مومنی در مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: قدر شب مقدرات است،مومنان با توسل به خدا و مناجات در شب قدر، مقدرات خود را رقم می زنند.

این استاد حوزه علمیه افزود:انسان در این شب با خدای متعال معامله می کند و بهترین خیرات را انتخاب می کند و بهترین مقدرات را برای خود فراهم می سازد.

وی تصریح کرد:شب قدر از هزار ماه برتر است و این به معنای استفاده از همه فرصت ها در جهت بخشش و توبه و دعا و مناجات و پیوند با خدای متعال می باشد.

مومنی بیان کرد:روایات زیادی در باب اهمیت شب قدر بیان شده است و فضائل و برکات آن را برای مومنین به خوبی توصیف کرده اند که  حقیقت شب قدر برای مومنان، حضرت فاطمه زهرا(س) است اگر در این شب ایشان به قلب مومنان نگاهی بیندازد توفیق حضور در این شب با ارزش را به دست می آورند.

این استاد حوزه اظهار داشت:در شب قدر به دعا و ذکر بپرداریم و برای آخرت توشه برگیریم و با نماز و مستحبات و عبادات این شب مهم را سپری نمائیم.

وی گفت:هر چه از فضائل این شب ها گفته شود کم است در این شب می توان عیب ها را از میان برد و دنیا و آخرت را با دعا و عبادت، آراسته ساخت.

  مومنی گفت:به گفته معصومین(ع) و حضرت زهرا(س) افرادی که سرگرم دنیای خود هستند نمی توانند وسعت این شب را درک کنند و از فیوضات آن بهره بگیرند.

وی تاکید کرد:با نیت خالص و عمل صالح می توان بهترین بهره را از شبهای قدر گرفت به خصوص شب بیست و سوم که قرار است اعمال و مقدرات به دست ولی عصر(عج) امضاء شود.

این استاد حوزه عنوان کرد:در شب قدر می توان گناهها و معاصی را با توبه از میان برد خداوند وعده بخشش و عفو را به مومنان داده است.

وی در پایان تصریح کرد:شب های قدر، فرصتی برای تعالی و رشد و کمال است از این رو قدردان فرصتی باشیم که خداوند در اختیار ما قرار داده است در این شب از برکات آن بهره بگیریم و بر بصیرت خود بیفزاییم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: