• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 964-588-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نائب رئیس هیئت جودو استان قم:

حق هیئت جودو در "دفاع شخصی" به رسمیت شمرده نمی شود

نائب رئیس هیئت جودو استان قم با بیان اینکه فعالیت باشگاه‌های رزمی مختلف در رشته دفاع شخصی به مشکل جدی در استان تبدیل شده است، گفت: بر اساس مجوز وزارت ورزش دفاع شخصی زیر مجموعه فدراسیون جودو است و فعالیت سایر هیئت‌های رزمی در این رشته قانونی نمی‌باشد.

سیما شاهزاده حمزه در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با بیان اینکه رشته دفاع شخصی در سال 93 از سوی وزارت ورزش و جوانان زیرمجموعه فدراسیون جودو قرار گرفت، عنوان کرد: در سال 93 بر اساس طرح وزارت، فدراسیون‌های رزمی برای زیرمجموعه قرار دادن رشته دفاع شخصی دفاعیه‌های خود را ارائه دادند و پس از آن بر اساس مجوزی که صادر شد دفاع شخصی زیرمجموعه فدراسیون جودو قرار گرفت.

نائب رئیس هیئت جودو با بیان اینکه به طبع مجوز فدراسیون جودو، رشته دفاع شخصی در استان‌ها باید زیرنظر هیئت های جودو فعال باشد، ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که در قم اکثر رشته های رزمی در کنار عنوان رشته خود از نام دفاع شخصی نیز استفاده و دوره هایی را با این عنوان برگزار می کنند.

وی با تاکید بر اینکه تنها مرجع ذیصلاح برای ارائه حکم و مدرک رشته دفاع شخصی هیئت و فدراسیون جودو است، افزود: بارها مراجعاتی داشته‌ایم که از بابت اینکه در یکی از هیئت‌های رزمی دوره دفاع شخصی را گذرانده‌اند و حکم نگرفته‎اند یا حکم رشته‎های دیگر را دریافت کرده اند، شکایت داشته‌اند.

شاهزاده حمزه گفت: طی نامه‌ای مجوز وزارت را برای مدیرکل ورزش و جوانان قم ارسال کردیم و اداره کل استان، طبق مجوز وزارت نامه‌ای برای هیئت‌های رزمی مبنی معرفی کلیه‌ی متقاضیان دفاع شخصی به هیئت جودو، ارسال کرد؛ با این حال کماکان خصوصا در بخش بانوان شاهد فعالیت باشگاه های مختلف در این زمینه هستیم.

نائب رئیس هیئت جودو با تاکید بر اینکه فعالیت باشگاه‌های رزمی مختلف در رشته دفاع شخصی به مشکل جدی در استان تبدیل شده است، اضافه کرد: کنگ‌فو، وشو، کاراته و سایر رشته ها ی رزمی، سبک دفاع شخصی را برای خود دارند اما باید آنچه از سوی وزارت صادر شده را محترم بشمارند و حق هیئت جودو در این رشته را به رسمیت بشمارند.

وی در پایان مطرح کرد: سایر استان های کشور نیز با این مشکل مواجه هستند لذا لازم است فدراسیون جودو و وزارت ورزش این مسئله را به جد پیگیری کنند.

گفتنی است، دوره کشوری مربی‌گری دفاع شخصی بانوان، با حضوررزمی کاران استان‌هایی نظیر تهران، اردبیل، اصفهان و خوزستان طی روزهای 20 الی 24 تیرماه به میزبانی هیئت جودوی قم در سالن جودوی ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: