• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 964-788-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دختران سپک تاکراي قم بر سکوي سوم کشور

دبیر هیئت انجمن های ورزشی قم با بیان اینکه تیم سپک تاکرای بانوان قم در رده بزرگسالان مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور در ایلام را کسب کرد، گفت: بیش از 300 دانش آموز مستعد در این رشته را شناسایی و آموزش داده ایم؛ در این مسابقات به استعدادهای جوان قم فرصت دادیم تا میدان ببینند.

علی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اعلام این خبر عنوان کرد: تیم سپک تاکرای بانوان قم از 4 سال پیش که شکل گرفت تا کنون همواره در مسابقاتقهرمانی کشور و لیگ جزء دو تیم اول بوده است، لکن در مسابقات قهرمانی امسال به دلیل رویکرد جوان گرایی، تیم بزرگسالان قم به مقام سوم دست پیدا کرد.

دبیر هیئت انجمن های ورزشی استان با بیان اینکه قم در مسابقات قهرمانی کشور امسال برای اولین بار علاوه بر تیم بزرگسالان با یک تیم زیر 18 سال نیز حضور داشت، گفت: بر اساس طرح وزارت در راستای استعدادیابی در رشته های انجمن های ورزشی، رشته سپک تاکرا به هیئت قم واگذار شد که به همین منظور از سال گذشته فرآیند استعدادیابی و آموزش در مدارس را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول استعدادیابی 300 دختر و پسر شناسایی شدند و آموزش دیدند که تیم زیر 18 سال حاضر در مسابقات قهرمانی کشور خروجی همین طرح بودند.

ساری با بیان اینکه تیم سپک تاکرای نونهالان پسر شکل گرفته، افزود: متاسفانه به دلیل بومی نبودن بازیکنان تیم آقایان هرگز تیمی منسجم شکل نگرفته بود که بااجرای طرح استعدادیابی و تشکیل تیم نونهالان، برای چند سال آینده سرمایه گذاری کرده ایم.

دبیر هیئت انجمن های ورزشی قم گفت: اجرای طرح استعدادیابی سپک تاکرا ادامه دارد و به امید خدا و با برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری تیم نونهالان دختر نیز راه اندازی می شود.

گفتنی است؛ مسابقات سپک تاکراي بانوان کشور در دو رده سني بزرگسالان و جوانان طی روزهای 29 و 30 تیرماه در ایلام به انجام رسيد که تيم بزرگسالان قم با ۲ پیروزی برابر تيم‌هاي تهران و کرمانشاه شکست مقابل چهارمحال و بختياري به عنوان تيم دوم راهي دور دوم شد.

اين تيم در نيمه نهايي مغلوب کرمان شد و نتوانست به فينال برسد اما با پيروزي در مسابقه رده بندي به مقام سوم رسيد

تيم جوانان قم که برای اولین بار حضور در مسابقات را تجربه می کرد، با یک پیروزی و دو شکست در مرحله گروهي حذف شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: