• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 965-1588-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سایت پروازی ورزش های هوایی استان قم افتتاح شد

 سایت پروازی ورزش های هوایی استان قم با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان قم و هیئت انجمن های ورزشی در جاده جعفریه قم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، اکبر سخایی رئیس کمیته ورزش های هوایی استان قم در این مراسم با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت های ورزشی و تفریحی در قم عنوان کرد:راه اندازی سایت پروازی مستلزم فضایی مناسب در ایمنی و اخذ مجوزهای لازم برای پرواز است که جاده جعفریه این مولفه ها را در راه اندازی سایت دارد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته پروازها در منطقه کمرکوه صورت می گرفت که به دلیل نبود امنیت در این منطقه و سایر مناطق مرتفع استان، گفت: اما با تشکیل کمیته منطقه کوه نمک قم مجوز را دریافت کرده است و ما بر اساس مجوز از انجمن های هوایی در کشور به فعالیت می پردازیم.

سخایی ادامه داد:طبق تقاضای استانداری و مسئولان کشور افرادی که دارای مشخصات و ویژگی های پروازی هستند می توانند قانونا در این فضا پرواز کنند.

وی گفت:تشخیص شرایط آب و هوایی یک کارتخصصی و مهم است و اگر آب و هوا مساعد بود پرواز انجام می گیرد که در این باره مربیان و پیشکسوت حداقل شرایط را برای پرواز تشخیص می دهند تا با ضریب اطمینان پرواز انجام شود.

رئیس کمیته ورزش های هوایی استان قم بیان کرد:جوانان از این فرصت استفاده کنند و با حضور در این جا طبق چارچوب های قانونی، رایگان پرواز کنند و از طبیعت بکر قم استفاده نمایند در این خصوص علاقه مندان با مراجعه به کمیته ورزش های هوایی می توانند تفریحی رایگان و قانون مند انجام دهند.

همچنین رشیدی نایب رئیس انجمن ورزشهای هوایی نیز در این مراسم در مورد جایگاه ورزشی هوایی قم در کشور عنوان کرد:با توجه به نزدیکی قم با مرکز هوایی کشور می توان این جا را پایگاهی را برای برگزاری مسابقات و تورهای تفریحی انتخاب و در جهت جذب سرمایه گذار تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد:ورزش هوایی ویژگی های خاص خود را می طلبد و با توجه به بافت استان قم حرکت هایی که در قم انجام شد بسیار آینده نگرانه است و مسئولان را وا می دارد تا در افتتاح سایت های دیگر نیز مشارکت کنند.

رشیدی اظهار داشت:پیشنهاد می دهم به دلیل بافت قم روی ورزش های پاراگلایدر و پاراموتور هم کار شود چون ظرفیت های خوبی در مناطق کویری وجود دارد.

وی تصریح کرد:باید این مکان ها و فضاها با نگاه کارشناسی انتخاب شود و بر روی آن سرمایه گذاری کرد پاراگلایدر می تواند مادر ورزش های هوایی باشد و می توان آن تداوم بخشید.

نایب رئیس انجمن ورزشهای هوایی بیان کرد:جوانان در رشته های ورزشی به این رشته شاد و مفرح نیز توجه داشته باشند تا بتوانیم تیم های خوبی را برای کشور داشته باشیم.

گفتنی است پیش از آغاز رسمی افتتاح این سایت پروازی به مناسبت روز خبرنگار از عکاسان خبری و خبرنگاران حاضر در مراسم با اهدا جوایزی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: