• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 965-1788-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

2 نماینده قم سهمیه حضور در تيم‌ملي کاتا جودو کشور را کسب کردند / جودوی قم خانه دار می شود

رئیس هیئت جودو با اعلام موفقیت 2 نماینده قم در رقابت های انتخابی تیم ملی گفت: خانه دار شدن هیئت جودو کمک شایانی به رشد کمی و کیفی این رشته و تربیت نسل آینده جودوی قم خواهد داشت.
  
مجید متقی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، ضمن اعلام این خبر افزود: فرآیند انتخابی تیم ملی از ماه گذشته و مسابقات قهرمانی کشور در اراک آغاز و با دو مرحله اردو پیگیری شد؛ که در نهایت دو نماینده قم، محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی موفق به کسب سهمیه حضور در تیم ملی شدند.

رئیس هیئت جودو استان قم با اشاره به تغییر در روند و نحوه انتخاب ملی پوشان در این دوره، شرح داد: اعلام شده بود که بدون توجه به مقام قهرمانی کشور و نتایج اردوی اول در همدان، هرکه در روز آخر مقام بیاورد به تیم ملی دعوت می شود که این رویه اعتراض هایی را به دنبال داشت؛ چراکه این شکل انتخاب با نفس برگزاری اردو در چند مرحله، که انتخاب بهترین افراد در مجموع امتیازات است همخوانی ندارد و اجحاف در حق برخی ورزشکاران خواهد شد.

وی گفت: پس از اعتراضات به این شیوه جدید، با همان روند گذشته انتخاب انجام شد که بر این اساس محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی دو نماینده قم برای حضور در رقابت های کاتا جودوی قهرمانی جهان در سال 2017 سهمیه تيم‌ملي کاتا جودو کشور را کسب کردند.

متقی افزود: این دو کاتاروی قمی قریب به 10 سال است که عضو تیم ملی کشور و دارای مقام های متعدد آسیایی و جهانی هستند.

**خانه دار شدن هیئت جودو به شتاب روند تربیت نسل آینده جودوی قم کمک شایانی خواهد کرد

رئیس هیئت جودو قم در ادامه با اشاره به عدم وجود سالن تخصصی این رشته در استان، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته و تعامل با اداره کل ورزش و جوانان استان بنا شده که طی یک یا دوماه آینده به هیئت جودو استان قم خانه بدهند.

وی با بیان اینکه الویت برنامه‌ریزی‌های هیئت جودو سرمایه گزاری روی نونهالان و نوجوانان است، اظهار داشت: برنامه های آموزشی هیئت بر همین اساس و در این راستا در حال پیگیری است؛ خانه دار شدن هیئت جودو به رشد کمی وکیفی و شتاب این روند در تربیت نسل آینده جودوی قم کمک شایانی خواهد کرد.

وی در پایان خارنشان کرد: در استان قم 950 جودوکار بیمه شده و 18 ورزشگاه فعال هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: