• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-186-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

130 مدرسه در قم مقاوم سازی و احداث شده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: به همت خیرین 130 مدرسه در قم مقاوم سازی و احداث شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام ظهر امروز در نشست خبری گفت: به همت خیرین 130 مدرسه قم مقاوم سازی و احداث شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود:در استان قم به ویژه در مناطق محروم از جمله پردیسان نیاز به ساخت و تجهیز مدارس می باشیم البته در این منطقه ساخت و سازهای زیادی عملیاتی شد در قم نباید کانکسی به مدرسه مبدل شود.

وی تصریح کرد: رسانه نقش مهمی در بیان و انعکاس حقایق دارند و خبرنگاران با دشواری ها و استرس های فراوان به رسالت خود جامه عمل می پوشانند و آگاهانه در این عرصه قلم می زنند.

شیخ الاسلام اظهار داشت:اگر آموزش و پرورش در سالهای اخیر به پیشرفت و تعالی رسیده است به واسطه همراهی معاونان و مدیران و جامعه بزرگ و فهیم فرهنگیان اولیاء و دانش آموزان و کاری تیمی و مشارکتی همدلانه بوده است.

وی تاکید کرد:باید با نگاه جامع علمی و هم نیروهای متعهد و فداکار به رفع موانع پرداخت و مشکلات در زمینه آموزش و پرورش و تربیت را حل نمود.

وی گفت: آموزش و پرورش قم در سال 95 تعداد 235 هزار دانش آموز داشت در این خصوص برآورد برای سال جدید بیش از 241 دانش آموز است که 6 هزار دانش آموز افزوده خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: متاسفانه از مجموع 241 هزار برآورد دانش آموزی 221 نفر در قم تحصیل می کنند و درصد پراکندگی در بخش های قم فقط 20 هزار نفر در کهک و جعفرآباد و خلجستان و بخش های کوچک در جنت آباد می باشد.

وی خاطرنشان کرد:ما بر این باوریم در جهت دست یافتن به توفیق در تحقق برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت سه شاخص نیاز است که شامل اطلاعات و آمار دقیق از حوزه مدیریت و داشتن برنامه بر مبنای آمار و اطلاعات و نظارت می باشد.

شیخ الاسلام عنوان کرد:مدیر باید اطلاعات جامعی از حوزه مدیریت داشته باشد در حوزه مدیریت فقدان اطلاعات دقیق از بزرگترین دغدغه هاست و برخی از مدیران بر مبنای اطلاعات غلط تصمیم گیری می کنند که بازخورد منفی دارد.

وی اظهار داشت:اکثر کشورهای در حال توسعه با خلاء اطلاعات دقیق و نظارت مواجه اند نظارت و اجرای برنامه ها اهمیت به سزایی دارد مهم ترین الویت در بدنه آموزش و پرورش، مدرسه است اگر به دنبال پیشرفت و تعالی هستیم باید توجه خاصی به دانش آموزان داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: نظارت باید به سمت دولت الکترونیک باشد و نگاه زیرساختی یک نگاه علمی باشد امروز بزرگترین هزینه، هزینه های نیروی انسانی است در حالی که دولت الکترونیک می تواند از طریق سیستم هوشمند باری از دوش آموزش و پرورش بردارد.

وی بیان کرد:در حال حاضر 1400 واحد آموزشی در قم فعال است در این راستا استان هایی در کشور وجود دارد که شهرستان و شهرهای فراوانی دارد و بار سنگین در سطح استان توزیع شده است اما در قم پراکندگی جکعیت بالاست.

شیخ الاسلام اظهار داشت:امروز ما به دنبال زیرساختها هستیم هر چند ساختارهایی را تجهیز نموده ایم برای نمونه در شهرک جوان نیز با مشکلات زیادی مواجه ایم و با وجود ساخت 800 واحد هنوز زمین کاربری وجود ندارد و ما به دنبال زمین برای احداث مدرسه هستیم.

وی گفت: گاهی بعد از ساخت مدرسه همچنان با مشکلات زیرساختی مواجه ایم دستگاههای تصمیم گیری باید برای دهه آینده به فکر باشد در این باره تقاضا کرده ایم زمین های کاربری آموزشی را به ما واگذار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد:هر چند تا حدی مشکلات در پردیسان حل شده اما همچنان با دغدغه هایی مواجه ایم آموزش و پرورش حتی عضو کمیسیون ماده 5 نیست تا در جریان گستردگی شهر و کاربریها قرار بگیرد تا بتواند مشکلات را رفع نماید.

وی تصریح کرد:در حوزه آموزش رتبه 11 کنکور را در طول 6 ماه به رتبه 5 ارتقاء داده ایم چرا که تخصصی به کنکور ورود کردیم و تیم متخصص در آموزش و پرورش واقعا تعهد و تخصص دارد و دغدغه های مدرسه ها را از نزدیک درک کرده اند.

شیخ الاسلام بیان کرد:استان قم بعد از 18 سال در دو سال گذشته در المپیاد جهانی مدال نقره گرفته است در این زمینه نخبه جهانی یک برند است که با تلاش های صورت گرفته 5 دانش‌آموز المپیاد جهانی و نخبه در قم حضور دارند.

وی یادآور شد:دانش آموزان قمی در جشنواره خوارزمی، المپیادها و معدل کتبی بسیار موفق بوده‌اند و در 3 رشته رتبه بالایی را در 32 درس کسب کرده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: در دوره آموزش ابتدائی در جشنواره جابر بن حیان 44 درصد دانش آموزان یعنی حدود 50 هزار دانش‌آموز در این جشنواره شرکت کرده‌اند که نشان از بنیه علمی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: