• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-884-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم:

ایجاد کسب و کارهای اینترنتی زمینه ساز افزایش بهره وری اقتصادی است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، با بیان اینکه کسب و کارهای اینترنتی و توسعه اشتغال نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: ایجاد کسب و کارهای اینترنتی زمینه ساز افزایش بهره وری اقتصادی است .

سید حسن هانی طبایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با تاکید بر ضرورت پرداختن به کارآفرینی و اشتغال و رونق واحدهای تولیدی افزود:در واقع این نوع کسب و کار می تواند سریع ترین روش و در عین حال کم هزینه ترین شیوه در کارآفرینی باشد و زمینه رونق و پویایی اقتصادی را فراهم سازد.

وی تصریح کرد: کسب و کارهای اینترنتی یک حلقه واسطه میان جویندگان کار و بنگاههای کوچک ایجاد می نماید و بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی را حتی برای صاحبان مشاغل سنتی و مدیران کارخانجات و واحدهای تولیدی رفع می نماید.

هانی طبایی خاطرنشان کرد:ایده پردازی و اجرای طرح ها در قالب کسب و کارهای اینترنتی، فرآیندی مهم در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید مسئولان و دست اندرکاران بدان توجه خاصی داشته باشند.

وی تاکید کرد:با توسعه فناوری های روز و ایجاد شرکت های دانش بنیان و افزایش نخبگان و فارغ التحصیلان، ظرفیت های خوبی در جهت گسترش کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم با اشاره به اینکه عملیاتی شدن کسب و کارهای اینترنتی به شرایط ویژه ای نیاز دارد نیز عنوان کرد:فرهنگ سازی در جامعه، رفع موانع، توانمند سازی، کسب مهارت، ایجاد زیرساختهای فناورانه و آموزش از ارکان مهمی در تحقق کسب و کارهای اینترنتی است.

وی گفت:با توجه به تحریم های اقتصادی در چند سال گذشته و آثار آن در جامعه باید به سمت و سوی کارآفرینی و توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم در این راستا ترویج و گسترش کسب و کارهای اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هانی طبایی یادآور شد:تحقق اقتصاد مقاومتی به کشور استقلال اقتصادی می دهد و در جذب سرمایه های داخلی و خارجی اثر گذار است در این راستا ضمن همراهی مسئولان در رفع موانع اقتصادی باید رسانه ها نیز فرهنگ کسب و کارهای اینترنتی را تبیین نمایند.

وی توضیح داد:با توجه به ضریب نفوذ بالای اینترنت در کشور ایجاد کسب و کارهای اینترنتی زمینه ساز افزایش بهره وری اقتصادی خواهد بود در این راستا البته به تدوین قوانین و افزایش نظارت نیز نیاز داریم تا مانع از حضور سودجویان در فضای کسب و کارهای اینترنتی شویم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم خاطرنشان کرد:تاکنون با صدور 570 مجوز در استان قم در جهت کسب و کارهای اینترنتی تلاش شده است تا از طریق مجاری قانونی مانع حضور سودجویان باشیم.

وی بیان کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات در سیاست گذاری و هدایت اشتغال و کسب و کارهای اینترنتی سهیم است در این مسیر در سال گذشته بیش از 100 هزار شغل در کشور ایجاد شد که البته استان قم سهم ناچیزی در این فرآیند داشت.

هانی طبایی در پایان تاکید کرد:در راستای تحقق منویات رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، دولت تلاش های گسترده ای را در پیش گرفته است که امیدواریم با توسعه کسب و کارهای اینترنتی بتوان سهم مهمی در رفع بیکاری و افزایش اشتغال در کشور داشت.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: