• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم خبر داد:

اشتغال 29 هزار نفر در هنر_صنعت فرش دستباف قم

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم، با بیان اینکه 9 درصد جمعیت شاغل در استان در مشاغل وابسته به فرش دستباف مشغول به کار هستند، گفت: حدود 29000 هزار نفر به کار فرش دستباف مشغول می باشند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد ذاکری با بیان اینکه طبق آمار 321 هزار و 175 نفر شاغل در استان در این حوزه فعال هستند، افزود:  استان قم سهم 20 درصدی از کل صادرات فرش دستباف کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به برگزاری هر ساله نمایشگاه بین المللی فرش دستباف افزود: در سال جاری نیز از استان قم 94 تولید کننده برتر استان در این نمایشگاه حضور فعال داشتند.
به گفته وی؛ مساحتی بیش از 4000 متر مربع از نمایشگاه در اختیار تجار و تولیدکنندگان فرش دستباف استان قم قرار گرفته است.
رئیس سازان صنعت،معدن و تجارت قم با اشاره به بحث آموزش قالیبافان استان افزود: این سازمان در سال 95 به مسئله آموزش توجه جدی داشته و در همین راستا 40000 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی ویژه فرش دستباف در استان قم برگزار کرده است که این دوره ها شامل آموزش بافندگی، بازاریابی، تعمیرات قالی ابریشم و قالیشویی است.
ذاکری در پایان با اشاره به تکمیل نمایشگاه فرش دستباف استان که از مصوبا ت سفر مقام معظم رهبری می باشد گفت: این پروژه قابل بهره برداری می باشد و کار ساخت آن به پایان رسیده است و در صورت محیا بودن شرایط نمایشگاه فرش استان امسال در ساختمان جدید التاسیس افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: