• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1085-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون امور زائرين استاندار قم مطرح کرد:

ضرورت تقويت روابط فرهنگي و اقتصادي استانهاي قم و كردستان

معاون امور زائرين استاندار قم با اشاره به جايگاه استان قم به عنوان يكي از پايگاه هاي اسلام در جهان و مركزيت جهان تشيع اظهار داشت: قم نقش مهمي در اتحاد مسلمين جهان ايفا مي كند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، يونس عالي پور روز سه شنبه در ديدار نمايندگان اهل سنت استان كردستان، طي سخناني بر ضرورت تقويت روابط فرهنگي و اقتصادي دو استان تاكيد كرد.
معاون امور زائرين استاندار قم با اشاره به جايگاه قم به عنوان خاستگاه انقلاب و يكي از پايگاه هاي مهم اسلام و تشيع اظهار داشت: اين شهر نقش مهمي در اتحاد مسلمين و تقريب مذاهب ابراهيمي ايفا مي كند.
عالي پور با اشاره به فعاليت هاي حوزه هاي علميه قم و جامعه المصطفي در حوزه ي علوم ديني افزود: مباحث حوزوي اهل سنت نيز در مدارس علميه ي قم تدريس مي شود.
معاون استاندار قم آزادي اهل تسنن و مذاهب ابراهيمي در كشور را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان كرد: مسئولان كشور معتقد به ايفاي همه ي حقوق شهروندان و هم وطنان از هر قوم و مذهب هستند و دولت نيز در اين راستا گام هاي موثري برداشته است.
وي حضور سالانه 23 ميليون گردشگر و زائر در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: دو استان قم و كردستان مي توانند در زمينه هاي مختلف فرهنگي و اقتصادي با يكديگر همكاري داشته باشند.
عالي پور تصريح كرد: در زمينه ي صنايع دستي، كشاورزي و صنعت مي توانيم ارتباط دو استان قم و كردستان را تقويت كنيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: