• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت در قم

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم، از برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت  با معرفی برگزیدگان در مجتمع یاوران مهدی(عج) خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر محمدحسن نادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران قم گفت: جشنواره سیزدهم از فروردین ماه سال جاری آغاز شده است و در انتهای شهریور پایان می‎یابد؛ این جشنواره از 24 تا 26 شهریورماه با مسابقات نهایی و معرفی برگزیدگان برگزار می‎شود.
وی افزود: راه اندازی دبیرخانه جشنواره، جمع آوری آثار دانشجویان، سامانه آنلاین برای پاسخگویی به دانشجویان واساتید و پاسخگویی به 5400 تماس، مشاوره تلفنی به مراکز واحدهای استانی و راهنمایی در خصوص شیوه های تبلیغات، تشکیل کمیته‎های داوری در بخش شفاهی و حفظ و ادبی و هنری و فناوری اطلاعات و کتابخوانی از جمله فعالیت‎های مربوط به این جشنواره است.
وی گفت: در زمینه برگزاری این مسابقات نیز سعی شده است که از ظرفیت استان قم به خوبی استفاده شود و به همین جهت با ارتباط با حرم مطهر و دیدارهایی که با آیت‎الله سعیدی و حجت‎الاسالم والمسلمین شهرستانی داشتیم مقرر شد که این جشنواره در طول سال جریان داشته باشد.
به گفته مسئول برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛ بخش پژوهشی جشنواره در زمینه کاربردی کردن علوم از دیدگاه قرآنی فعالیت دارد و با توجه به گسترده شدن فضای مجازی نیاز جدی بود که در این زمینه ورود کنیم.
نادری اظهارکرد: از جمله برنامه‎های ویژه این جشنواره نسبت به سالهای گذشته می‎توان به اضافه شدن بخش مهارتی اشاره کرد که به پیشنهاد واحد پژوهش استان قم انجام شد و دو بخش کارآفرینان قرآنی و ایده‎های قرآنی در این جشنواره حضور دارد.
وی گفت: برترین کارآفرینان و ایده پردازان فناوری های قرآنی و فرهنگی قرآنی در این مسابقات خود را عرضه می‎کنند و به در یک رقابت فنی و فرهنگی برترین‎های این عرصه مشخص و معرفی می‏شوند.
وی در ادامه سخنان خود، با اشاره به فعالیت های پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه گفت: در عرصه پژوهش و فناوری فعالیت‎های خوبی نسبت به سال گذشته انجام شده است که یکی از آنها راه اندازی شورای پژوهش و فناوری و کمیته‎های کارآفرینی واحد استانی است که که ذیل نظر شورای پژوهش و فناوری رخ داده است.
نادری ادامه داد: در حوزه فرهنگی دبیرخانه دائم جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی از سه سال پیش در قم ایجاد شده است و سیزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت نیز در قم برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: