• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

توجه به مطالبات كشاورزان در اولويت كاري دولت تدبير و اميد بوده است

استاندار قم، با اشاره به اهميت بخش كشاورزي در تامين نياز غذايي مردم، گفت: توجه به مطالبات كشاورزان و تلاش براي حل آنها در اولويت كاري دولت تدبير و اميد بوده است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد مهدي صادقي در مراسم افتتاح و بهره برداری از 76 پروژه بخش كشاورزي، حاكميت تفكر اقتصاد مقاومتي در سازمان جهاد كشاورزي را مورد توجه قرار داد و افزود: بهره برداري از واحدهاي كشاورزي در راستاي تكميل زنجيره توليد در استان از نتايج اين نگاه و تفكر است.
وي با بيان اينكه تلاش براي تحقق اقتصاد مقاومتي وظيفه همه اقشار جامعه است ادامه داد: دستيابي به شاخص هاي تعيين شده در زمينه ي توليد و اشتغال نيازمند سرمايه گذاري كلان و البته تقويت اشتغال خرد است.
استاندار قم در ادامه با تاكيد بر بهره وري منابع آب در بخش كشاورزي، مسئله كاهش منابع آب استان را مورد توجه قرار داد و گفت: جلوگيري از تغيير اقليم و مقابله با ريزگردها نيازمند مشاركت عموم مردم است.
وی با اشاره به صرفه جویی 180 میلیون متر مکعبی آب در بخش کشاورزی قم، گفت: کاهش 180 میلیون متر مکعبی مصرف آّب در حالی در بخش کشاورزی استان قم رخ داده که میزان تولید نه تنها کاهش نداشته، بلکه با افزایش روبرو بوده است.
صادقی افزود: اقتصاد مقاومتی در این اقدام سازمان جهاد کشاورزی به عینه پیاده سازی شده و می تواند به عنوان یک الگو در سایر سطوح مدیریتی نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.
در اين مراسم 39 پروژه آب و خاك با اعتبار 138 ميليارد ريال، 4 پروژه در بخش صنايع با اعتبار 102 ميليارد ريال، 3 پروژه در بخش گياهي با اعتبار 132 ميليارد ريال، 19 پروژه در بخش شيلات با اعتبار 4 ميليارد ريال و 11 پروژه در بخش دام با اعتبار 78 ميلياررد ريال با اشتغالزايي 644 نفر به بهره برداري رسيدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: