• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1384-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

/جشنواره کالای ایرانی گامی بسوی بالندگی/

تقویت صنایع کوچک، از فرآیند های تحقق اقتصاد مقاومتی است

 مديرعامل شركت شهرك های صنعتی استان قم گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی بها دادن به شهرک های صنعتی و صنایع کوچک در روند توسعه ظرفیت های اشتغال و تولید است.

مهندس امير طيبی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:چنین فرآیندی موجب استقلال اقتصادی و سیاسی و ایجاد کار و اشتغال و رونق بازار تولید و نوآوری در تولیدات و کاهش تورم خواهد شد.

وی اظهار داشت:صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از ظرفیت های بسیار مهم در توسعه اقتصادی به شمار می روند و باید از چنین ظرفیت هایی در جهت تولید و اشتغال حمایت کرد.

طیبی نژاد خاطرنشان کرد:رفع مشکلات مالی و بروکراسی های اداری در مسیر توسعه و استقرار صنایع کوچک، نوید بخش تحولات بزرگ در صنعت و تولید است و به رشد سرمایه گذاری و حضور بالنده بخش خصوصی نیز کمک می کند.

وی بیان کرد:در دولت یازدهم حمایت های خوبی از بخش خصوصی و صنایع کوچک و کارآفرینی صورت گرفت امید است در دولت دوازدهم نیز زیرساختها به خصوص در پرداخت تسهیلات و واگذاری زمین مهیا گردد.

مديرعامل شركت شهرك های صنعتی استان قم همچنین یادآور شد:امکان سنجی برای خوشه های صنعتی و توانمندسازی و تقويت واحدهای كوچك و متوسط و كمك به صادرات نیز از فرآیندهای مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت:کمک های فنی و اعتباری و اجرای طرح های فناورانه در مسیر تولید و صنعت و هدایت سرمایه ها به سمت و سوی کارآفرینی هر یک می تواند مولفه ای در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و برون رفت از مشکلات تولید و صنعت باشد.

طیبی نژاد ابراز امیدواری کرد:با تامین انرژی و برق و گاز و زیرساختهای فنی برای شهرک های صنعتی و همچنین مساعدت در جهت پرداخت و تعدیل بدهی واحدهای تولیدی و صنفی مستقر در شهرک ها نقش فزاینده ای در بهبود روند تولید دارد.

وی تصریح کرد:سازمان صنايع كوچک وشهرک های صنعتی ايران در اقدامی عملی در راستای سياست های اقتصاد مقاومتی خود برای ايجاد رونق در توليد و اشتغال، اقدام به اعطاء تسهيلات و بخشودگی جرائم بدهی واحدهای صنعتی به شركت شهرک های صنعتی کرد.

مديرعامل شركت شهرك های صنعتی استان قم راه اندازی کمپین صادرات تولیدات داخلی را گامی دیگر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و عنوان کرد:این کمپین به زودی با حضور بخش خصوصی در شهرک های صنعتی به منظور شناسايی و معرفی توانمندی های توليد داخلی و به خصوص پتانسيل های صادراتی استان قم برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد:همه مسئولان و دستگاههای اجرایی باید از ظرفیت شهرک های صنعتی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بهره گیری نمایند و با حذف بروکراسی های پیچیده در جذب سرمایه گذار یاری گر چرخه های اقتصادی و تولیدی باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: