• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-686-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرحوزه های علمیه سراسرکشور:

مدعی معجزه نیستیم ولی برای بهترین ها تلاش می کنیم

مدیرحوزه های علمیه سراسرکشور، با ذکر این مطلب که متواضعانه بر اساس رهنمودهای مراجع عظام و رهبرمعظم انقلاب در صدد تکمیل برنامه های پیشین و ایجاد طرح های جدیدهستیم گفت: البته ما مدعی معجزه نیستیم ولی تلاش خویش را مصروف کرده ایم تا به اهداف خود برسیم.
به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت الله علیرضا اعرافی روز چهارشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه کشور که در مدرسه فیضیه برگزار شد گفت: دعای عرفه که فردا عصر همه کشور ما آن را زمزمه خواهند کرد جایگاه انسان و ضعف های آدمی را در مقابل خداوند بیان می کند.
وی افزود: طلاب حوزه های علمیه باید در مقابل مکتب دعا و زیارت زانوی ادب بزنیم و از دعای کمیل و ابوحمزه و... و ذخایر معنا الهام بگیریم.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه گفت: در این روز با اسلام و پیامبر و ائمه طاهرین و سلف صالح وشهدا و امام و مراجع عظام و رهبر عظیم الشان پیمان ببندیم تا حوزه ای خواهیم بود که نسبت به نظام اسلامی ناصح و ناطق است و در مقابل حکومت های فاسد دنیا خواهد ایستاد.
مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: این حوزه حوزه ای است که بر سنت های اصیل خود پای می فشارد و تراث دیرین خود را ارزش می نهد و حوزه ای است که در چارچوب آرمان های اصیل اسلام گام بر می دارد و تحول خواه است.
وی بر بعد بین المللی تاکید کرد و گفت: این حوزه منادی وحدت اسلامی و تعامل و گفتگوی با ادیان و مذاهب است و از وحدت و انسجام برخوردار است و با همه جریان های رقیب تعامل دارد ولی از آرمان های خود کوتاه نمی آید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ذکر این مطلب که حوزه علمیه دارای قوت علمی و انگیزه ایمانی و روحیه عزت  و خودباوری است، تصریح کرد: روحانی واقعی اهل سازش و تسلیم در مقابل دشمنان نیست.
مدیریت حوزه های علمیه با ذکر این مطلب که متواضعانه بر اساس رهنمودهای مراجع عظام و رهبری و شورای عالی در صدد تکمیل برنامه های پیشین و ایجاد طرح های جدیدهستیم گفت: البته ما مدعی معجزه نیستیم ولی تلاش خویش را مصروف کرده ایم تا به اهداف خود برسیم.
وی در ادامه به برنامه های حوزه های علمیه در مدت زمان پذیرش این مسئولیت توسط خویش اشاره کرد و افزود: آسیب شناسی ازوضع موجود در کنار قوت های موجود و جذب نظرات علما و طلاب و اساتید که نهایتا به 1000 نظر و پیشنهاد رسیدیم و همه آنها به حد مقدور مورد توجه خواهد شد و تشکیل بانک نظام پیشنهادات و انتقادات و دریافت نظرات رهبر معظم و مراجع و علما و تدوین آنها که 100 عنوان از آن استخراج شد از جمله این امور بوده است.
اعرافی بیان کرد: تصویب 15 نظام جامع، استخراج 50 خرده نظام ذیل چشم انداز و نظامات برای تدوین و تکمیل، الگوی برنامه 5 ساله اول که آماده شده است؛ طرح آمایش و بازنگری، راه اندازی مراکز مطالعات راهبرادی و مرکز سیاسی واجتماعی و دفتر وقف و منابع پایدار و راه اندازی شورای هماهنگی نهادهای کاری حوزه و بررسی طرح های متعدد اجتماعی و فرادستگاهی، ایجاد شورای هماهنگی مراکز پژوهشی و طرح واسپاری سنجیده به مدیریت ها از جمله فعالیت های حوزه بوده است.
وی در ادامه به طرح های این حوزه در خصوص مباحث مرتبط به مدیریت اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و حوزه انقلابی و وقف ومنابع پایدار و امور شهریه و... پرداخت وم گفت: انقلابی بودن و توجه به منویات رهبری، توجه به مشکلات مردم در مسایل گوناگون، توجه به جوانان و گروه های انقلابی حوزه، حضور بیشتر اساتید در شهرها و مهاجرت به مناطق مختلف کشور بر اساس منویات رهبری و مراجع از جمله اموری است که باید به آن عمل شود.
اعرافی با اشاره به منویات رهبری در سخنان دو روز پیش خود در دیدار با طلاب تهران بیان کرد: این فرمایشات نقشه راه و مهمترین اقدامات حوزه برای ساختن حوزه ای پویا و پاسخگو به نیازهای روز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: