• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 966-3387-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

عضوجامعه مدرسین:

عرفه تجلی عظمت اسلام و فرصتی برای بخشایش گناهان است

 عضوجامعه مدرسین حوزه علیه قم گفت: روز عرفه، تجلی عظمت و شکوه اسلام و فرصتی برای بخشایش گناهان و معاصی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت روز عرفه تصریح کرد:مناجات و دعا در این روز به درگاه الهی پذیرفته می شود و از اجر و پاداش وصف ناشدنی برخوردار است.

وی اظهار داشت:زیبایی عرفه به حضور جوانان در صفوف دعا و مناجات و بندگی است اگر مومنی در این روز به وسعت و عظمت عرفه، معرفت پیدا کرد به کمال و سعادت دست می یابد چرا که دیگر تمایلی به گناه و معصیت نخواهد داشت.

رجبی خاطرنشان کرد:این روز بیان گر وحدت و همدلی و انسجام و یکپارچگی مسلمانان در مقابل کفر و افکار پلید تکفیری و اسلام ستیزی نیز می باشد از این رو همه باید برای نشان دادن عظمت روز عرفه حضوری با شکوه در دعا و مناجات اش داشته باشند.

وی بیان کرد:افرادی که توانایی روزه داری دارند عرفه را در صیام بگذرانند ؛ دعاو نماز در این روز پاداشی همچون جهاد و سفر حج دارد به همین دلیل با هر مشغله ای که در زندگی داریم خود را از فیوضات این روز محروم نکنیم.

عضوجامعه مدرسین حوزه علیه قم یادآور شد:در دعاهای امروز توبه از گناه و طلب مغفرت و بازگشت به فطرت انسانی و پاک سازی نفس نهفته است.

وی گفت: در این روز علاوه بر دعا و مناجات، شکر گزار نعماتی باشیم که خداوند آن ها را ارزانی داشته است شکر نعمت ها موجب ازدیاد برکت و رزق حلال مادی و معنوی در زندگی خواهد شد.

 رجبی عنوان کرد:در این روز از درب اخلاص و بندگی وارد شویم تا خداوند در امور دنیوی و اخروی مان گشایش ایجاد کند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر معنویات در زندگی احیاء شود بسیاری از مشکلات و آسیب ها از حیات بشری رخت برمی بندد از این رو از هر فرصتی برای کسب معرفت و معنویت و اخلاق دینی و اسلامی بهره بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: