• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1585-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

دولت دوازدهم مقتدر، با ثبات و به دور از رفتارهای متزلزل است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:دولت دوازدهم با رای اعتماد بالایی که دارد مقتدر، با ثبات و به دور از رفتارهای متزلزل است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سیدعباس صالحی روز پنجشنبه درجلسه شورای اداری استان قم در تالار معصوميه فرمانداری قم، افزود:حضور 40 میلیونی مردم و مشارکت حداکثری در انتخابات در فضائی تو ام با آرامش نشان از مردمسالاری و رفراندوم بزرگ و پشتوانه ای مهم برای ایران است.

وی تصریح کرد:خوشبختانه با رای اعتماد بالا از سوی مجلس نیز کابینه معرفی شد و در حال حاضر وزیران در دولت دوازدهم در صدد اجرای برنامه های خود هستند.

صالحی بیان کرد:اکنون رقابت ها بعد از انتخابات به پایان رسیده و زمان همدلی و همراهی برای عمران و ساخت کشور فراهم آمده است این فرصتی مهم در جهت خدمت می باشد تا با اقتدار مسیر را بپیمائیم.

وی گفت:همه جناح ها و گرو ها در ساخت کشور سهیم هستند چرا که رئیس جمهور متعلق به 80 میلیون نفر ایرانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد:ریاست جمهوری با تجربه ای که از دوره قبل دارد در جهت تکمیل و تکامل قدم برمی دارد تا بتوان مشکلات کشور را به بهترین نحو حل کرد.

وی ادامه داد:وجود تجربه و ترکیب نیروهای جدید در کابینه ظرفیتی مهم در دست یافتن به اهداف است همچنین همدلی قوای سه گانه فرصتی بالنده در مسیر تعالی می باشد و فضای عمومی کشور نیز شرایط خوبی را در جهت توسعه و رشد فراروی ما قرار داده است.

صالحی یادآور شد:فضای همدلی در کشور ما را در جهت تحقق دغدغه های رهبری در اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلان نظام یاری می کند وزارت ارشاد فقط به دنبال فرهنگ‌سازی پیرامون اقتصاد مقاومتی نیست بلکه به صورت عملیاتی آن را دنبال می کند.

وی گفت:بنده خود را فرزند قم و حوزه خدمتگزار مردم و نماینده آن ها در کابینه می دانم؛قم پایگاه شیعه و معرفتی انقلاب است و ما تنها از محدوده جغرافیایی سخن نمی گوئیم بلکه از جایی سخن به میان می آید که از همه ابعاد به انقلاب اسلامی پیوند خورده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:قم به عنوان مهد علم و دانش باید در چنین فضایی به رشد و رونق سیاسی و اجتماعی و فرهنگی برسد تا در طراز انقلاب و تمدن اسلامی باشد

وی تصریح کرد:این وزارتخانه در حوزه فرهنگ، هنر، رسانه، دین به حمایت از فعالان می پردازد وجود موسسات دینی، فرهنگی،هنری و معنوی در قم فرصتی در جهت تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این استان فراهم ساخته است.

گفتنی است در این جلسه به صورت نمادین 204 پروژه عمرانی ، کشاورزی ،صنعتی با اعتبار 451 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: