• جمعه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 966-4387-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

قم دارای نقش الگوئی در حوزه دین و فرهنگ کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قم دارای نقش الگوئی مهمی در حوزه دین و فرهنگ کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه قم، عباس صالحی صبح امروز در دیدار با آیت الله سعیدی در محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) عنوان کرد: قم دارای نقش الگوئی مهمی در حوزه دین و فرهنگ کشور است از این رو می تواند در بسیاری از عرصه ها به الگوسازی بپردازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:موضوع فرهنگ عمومی مختص شهر قم نیست بلکه برای همه کشور می باشد هرچند وزارت ارشاد در خدمت بخش عمومی و هم در خدمت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) در این زمینه نیز می باشد.

وی افزود:در جهت تحقق اهداف باید تعاملات بیشتری میان وزارت و تولیت حرم صورت پذیرد چرا که قم با ظرفیت هایی که دارد دارای نقش الگوسازی در سطح کشور است.

صالحی بیان کرد:در حوزه فرهنگ عمومی باید شاهد تحولات و پیشرفت های گسترده‌تری باشیم از این رو فعالیت های بیشماری در عرصه فرهنگ و دین را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی خاطرنشان کرد:ترویج و تبیین بسیاری از روش ها و الگوها و سنتها را می توان با استفاده از ظرفیت های دینی و فرهنگی قم دنبال کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:امید است با بهره گیری از ظرفیت‌های ملی بتوان به دستاوردهای مهمی در قم در حوزه فرهنگ عمومی برای کشور دست یافت.

وی گفت: در این رستا اگر بسیاری از سنت‌ها و روش ها در قم به خوبی تبیین شود استان قم می‌تواند تأثیر بسیاری در کشور بگذارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: