• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1785-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مکارم شیرازی:

غدیر به یکی از ارکان برنامه های دینی تبدیل شود

آ‌یت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، با تاکید براینکه غدیر از واضح ترین دلایل امامت است و نباید فراموش شود، گفت: غدیر به یکی از ارکان برنامه های دینی تبدیل شود.
به گزارش ایسنا منطقه قم، این مرجع تقلید روز یکشنبه در نخستین جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، گفت: با بیان این که ماه ذی الحجه ماه روزهای تاریخی است، افزود: از عید قربان تا آخر ذی الحجه 6 روز تاریخی مهم شامل عید قربان، روز ولادت امام هادی(ع)، عید غدیر، روز تاریخی مهم مباهله و آیه ولایت و روز نزول سوره هل اتی وجود دارد.
وی ادامه داد: این 6 روز تاریخی اهمیت بسیاری دارند، از همه مهم تر روز غدیر است، روز غدیر روز مهمی است که تاکنون اهمیت لازم را به آن نداده اند، غالبا می گوییم روزهای عزاداری را باید اهمیت دهیم در حالی که آن ها باید در جای خود باشد اما عید غدیر پایه ولایت بوده و همه این ها بر پایه ولایت می چرخد.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به پیاده روی حرم تا حرم در روز عید غدیر، گفت: باید این راهپیمایی باشکوه و عظیمی باشد و در سایر شهرها هم تدریجا این برنامه باید اجرایی شود.
وی با تاکید براینکه بدون توهین به مقدسات دیگران و لعن و نفرین درباره غدیر و اهمیت آن باید برنامه ریزی و مراسمات را باشکوه و عظمت برگزار کرد، گفت: اهمیت دادن به غدیر و این که غدیر از مظلومیت در آید، برکاتی برای ملت و امت خواهد داشت.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: امیرمؤمنان بزرگمردی است که اسلام را زنده کرد اما نعوذباالله 70 سال بر منابر ایشان را لعن می کردند که نشانه مظلومیت بسیار آن حضرت است و هیچکس چنین مظلومیتی را در اسلام نداشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: