• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-886-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تدوین ۲۵۰۰ پایان‌نامه فقهی در مجتمع آموزش عالی فقه

رئیس مجتمع آموزش عالی فقه با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ پایان نامه در این مجتمع در حال تدوین است تاکید کرد: بیش از دو هزار و ۵۰۰ پایان‌نامه توسط محققان این مجموعه نوشته شده است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محامی، روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه دروس سال تحصیلی جدید این مدرسه، با بیان اینکه شش مدرسه در مجتمع با ۳۱۵ استاد و هزار و ۶۰۰ طلبه و ۵۰۰ کلاس فعال هستند، بیان کرد: دو هزار و ۳۰۰ پایان‌نامه دفاع شده و ۳۰۷ پایان‌نامه در حال تدوین است و ۵۶۰ نفر نیز فارغ‌التحصیل شده و در بخش‌های پژوهشی و تبلیغی و ... فعالیت دارند.
این استاد حوزه با اشاره به تشکیل مدرسه عربی برای کارشناسی فقه و معارف اسلامی در سال گذشته، افزود: بر اساس تصمیم مدیران المصطفی(ص)، در سال جاری طلاب سطح سه و چهار در انتخاب دروس خود آزاد خواهند بود.
محامی عنوان کرد: همچنین طلاب در گروه‌های چند نفره می‌توانند بر اساس پیش‌فصل‌های تدوین شده، پیشنهاد استاد خصوصی بدهند تا با افزایش قدرت انتخاب طلاب، زمینه تدریس برای طلاب مقاطع بالاتر فراهم شود.
رئیس مجتمع آموزش عالی فقه با تاکید بر توسعه فقه‌های تخصصی در این مجتمع اظهار کرد: درصددیم تا کیفیت آموزش و دروس را افزایش دهیم که توسعه و تعمیق رشته‌های فقه تخصصی دنبال خواهد شد.
این استاد حوزه علمیه با تاکید بر حفظ سنت‌های حوزوی و لزوم پایبندی به آن ادامه داد: تلاش ما در رشد و توسعه آموزشی با سنت‌های حوزوی است و هرقدر این سنت‌ها احیاء و محفوظ شوند رشد علمی ما نیز بالاتر خواهد رفت.
محامی با بیان اینکه برای ارتقای سطح ۵ در قالب رشته‌هایی مانند فقه مقارن برنامه‌ریزی شده است و شاهد رشد و ارتقای آن خواهیم بود، عنوان کرد: تاکنون دوره‌های تربیت مدرس برای سطوح دو داشته‌ایم و بنا داریم که دوره تربیت مدرس برای سطح سه نیز راه‌اندازی شود و مقدمات آن نیز فراهم شده است.
وی همچنین بر تقویت امر پژوهش در این مجتمع تاکید کرد و گفت: روند حمایت از پایان‌نامه‌نویسی و نوشتن مقالات با تقویت بیشتری روبرو خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: