• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1884-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی:

افزایش صادرات 2.1 میلیارد دلاری توسط تعاونی های کشور

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایطی که میزان صادرات تعاونی ها در سال 93 ، 590 میلیون دلار بود این رقم در سال 95 به 2.1 میلیارد دلار افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمید کلانتری شب گذشته در آئین تجلیل از تعاونی های برتر استان قم در سالن اجتماعات مجتمع امور صنفی، با اشاره به رشد قابل توجه صادرات تعاونی های کشور در سال های اخیر عنوان کرد: با وجود همه فراز و فرودها و محدودیت های اقتصادی تعاونی های کشور، سال 95 شاهد رشد خوبی نسبت به سالهای قبل بودیم.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 97 هزار تعاونی و بنگاه اقتصادی در کشور فعالیت دارند که ظرفیت بسیار مهمی در توسعه اقتصادی به شمار می روند.
وی خاطرنشان کرد:تعاونی ها نقش فزاینده ای در حل مشکلات اقتصادی کشور دارند با توجه به همه مشکلاتی که در مسیر وجود دارد باید مهم ترین تمرکز بر روی صادرات تعاونی ها باشد.
کلانتری بیان کرد:در سطح کشور بیش از 500 هزار نفر عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت های تعاونی فعال هستند و در حدود 600 اتحادیه استانی و سراسری، 38 اتاق تعاونی، 800 واحد تعاونی روستایی و پوشش 18 هزار دهیاری ظرفیتی مهم در اشتغال فراروی کشور قرار داده اند.
وی تصریح کرد:تعاونی ها یک سرمایه عظیم هستند که باید مورد توجه قرار گیرند هر چند متاسفانه سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در زمینه تعاونی ها هنوز عملیاتی نشده است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت:تعاونی ها در تامین نیازها و اتصال واحدهای خرد و متوسط و بزرگ اقتصادی نیز نقش مهمی ایفاء می کنند و با تعاون و همدلی بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود.
وی تاکید کرد:بخش خصوصی موفقیت بیشتری در مدیریت تعاونی ها دارد و دولت نمی تواند در این زمینه موفقیتی داشته باشد و باید زیرساختها را در مسیر رشد و توسعه تعاونی ها فراهم بیاورد.
کلانتری خاطرنشان کرد:وزارت تعاون در سال جاری به منظور گردش مالی مناسب در تعاونی های روستایی طرحی تحت عنوان "روستا تعاون" را طراحی کرده است که در مرحله اول یک هزار تعاونی در یک هزار روستا تشکیل گردد.
وی گفت:تعاونی های مسکن در سالهای گذشته از مشکلات زیادی رنج برده اند اما با همه دغدغه ها برخی از تعاونی های مسکن در جهت رسیدن به اهداف خود موفق عمل کرده اند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد:استقلال تعاونی‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است این تعاونی ها نباید انتظاراتی از دولت داشته باشند بلکه از ظرفیت های مردمی و خصوصی برای حرکت و پویایی بهره گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: