• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نماینده مردم قم درمجلس:

قوانین مجلس باید راهگشای فعالیت های بخش خصوصی باشد

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی، گفت: برخی از قوانین ناپخته مصوب در مجلس موانعی را بر سر بخش خصوصی ایجاد می کند در حالی که همه قوانین باید راهگشای فعالیت های بخش خصوصی باشد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی فراهانی شب گذشته در آئین تجلیل از تعاونی های برتر استان قم در سالن اجتماعات مجتمع امور صنفی، با اشاره به تعاونی ها و اینکه بدون روحیه تعامل و همکاری هیچ گاه شاهد تقویت تعاونی ها نخواهیم بود، افزود: یکی ازمشکلات تعاونی ها بحث امنیت شغلی است.
وی عنوان کرد: حفظ تعاونی ها به عنوان ظرفیت های مهم اقتصادی وابسته به ارتقای امنیت شغلی اعضاء آن است.
نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعاونی ها با مشکلات زیادی در رابطه با امنیت شغلی مواجه اند که در بین آن ها تعاونی های مسکن به مراتب مشکلات بیشتری داشتند.
وی اظهار داشت: اقتصاد کشور بر اساس قانون اساسی بر سه بخش دولتی و تعاونی و بخش خصوصی مبتنی است، تعاونی ها با بنیه مردمی تشکیل می شود و دولت و مجلس برای احیای بخش خصوصی باید به صورت جهادی تلاش کنند.
امیرآبادی عنوان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی شاهد بوده ایم که این سه بخش در بحث سرمایه، بازار و بورس و بیمه دارای عملکرد موفقی نبوده اند.
وی خاطرنشان کرد:در جهان ایده های مختلف اقتصادی وجود دارد اما اقتصاد ایران هنوز بر مبنای مشخصی تعریف نشده است و همین امر مشکلاتی را به وجود می آورد.
نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی بیان کرد:اگر چه اقتصاد دولتی برای امور حاکمیتی تعریف شده و بخشی از آن طبق اصل 144 قانون اساسی در واگذاری به بخش خصوصی تاکید دارد اما همچنان به طور کامل تحقق نیافته است.
وی ادامه داد: اقتصاد کشور نباید بر اساس استفاده از منابع طبیعی باشد جذب و استخدام های بی رویه و فروش منابع برای پرداخت حقوق در سالهای گذشته تاکنون نتایج اقتصادی خوبی به همراه نداشته است.
امیرآبادی یادآور شد:هزینه های کشورداری و جاری بالاست و از طرفی مردم نیز سبک زندگی درستی در استفاده از منابع ندارند و همین امر بر مشکلات اقتصادی می افزاید.
وی با بیان اینکه در مورد مصرف لوازم آرایشی نیز زنان ایرانی جزو نخستین مصرف کنندگان به شمار می روند، افزود: از آنجا که این کالاها بیشتر وارداتی هستند و به ازای ورود آنها به کشور حجم زیادی ارز و دلار خارج می شود باید برای حل این معضل تدبیری اتخاذ کرد.
نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:برخی از کالاهای غیر ضروری وارداتی نیز لطمات زیادی به اقتصاد کشور وارد می کند و لازم است در این حوزه نیز تدبیری اتخاذ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: