• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2084-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی قم:

فعالیت بیش از یک هزار واحد تعاونی با 23 هزار و 500 عضو در قم

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان قم گفت: بیش از یک هزار واحد تعاونی دارای 900 میلیارد ریال ارزش ریالی با 23 هزار و 500 عضو در قم فعال است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مصطفی کاویانی یکشنبه شب در آئین تجلیل از تعاونی های برتر استان قم در سالن اجتماعات مجتمع امور صنفی، افزود: تعاون از نظر اقتصادی در جامعه نقش موثر دارد، هشتاد سال است كه تعاونی ها در كشور به ثبت می رسند كه اگر از نظر کمی آمار شرکتهای تعاونی ایران را با آمار امريكا و فرانسه مقايسه كنيم سه تا چهار برابر آن ها است.
وی اظهار داشت:افزایش کمی تعاونی ها اهمیت چندانی ندارد بلکه تقويت كيفی و حفظ امنیت شغلی اعضای تعاونی ها باید در اولویت باشد.
مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: تعاون یک بخش ویژه در اشتغال کشور به شمار می رود که سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور دارد.
وی در مورد مهم ترین شاخص ها در تشکیل تعاونی ها عنوان کرد: برخورداری ازمبانی و اصول تعاون، رعايت قوانين و مقررات بخش تعاون، اساسنامه تعاونی، تعامل مناسب اعضا، مديران و بازرسان تعاونی و بهره‌گيری بهينه از سرمايه شركت از جمله این شاخص ها است.
کاویانی بیان کرد: همچنین برخورداری از حد مطلوب توليدات و خدمات نسبت به استانداردها و شاخص های ملی، منطقه ای و بين المللی،برخورداری از تراز مثبت اقتصادی و دارا بودن دستورالعمل ها وآيين نامه های اداری و مالی، برگزاری به موقع مجامع و رسميت يافتن در مهلت قانونی و تكريم اعضا و مشتری مداری و اجرای مكانيزم های لازم از شاخص های مهم دیگر در تشکیل تعاونی هاست.
وی تاکید کرد:قانون اساسی در اصل 44 نسبت به اصل تعاون در نظام اسلامی جایگاه ویژه قرار داده است که در این راستا روحیه همدلی و تعاون می تواند موجب موفقیت این بخش مهم از اقتصاد کشور شود.
مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان قم گفت:طرح روستا تعاون یکی از طرح‌های مهم در جهت توسعه معیشت روستائیان و رونق اقتصادی آنان است که در این زمینه 19 مورد طرح توسعه روستایی، 2 مورد در زمینه گردشگری و یک مورد در زمینه فرش فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد:تعاونی ها نقش ارزنده ای در اشتغال دارند و تعاونی ها چشمه جوشان کار و تلاش در کشور است که حفظ آن به برنامه ریزی منسجمی نیاز دارد.
کاویانی تصریح کرد: براساس قانون اساسی باید اقتصاد کشور در سه بخش تعاونی، دولتی و بخش خصوصی اداره شود که در این راستا هدف اصلی تعاون در استان تجمیع سرمایه‌های خرد و کوچک برای ایجاد عدالت اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت، رونق کسب‌وکار و ایجاد اشتغال است.
وی ادامه داد: همچنین تعاونی ها نقش خلاقانه ای در تولید و نوآوری در اشتغال دارند پس از ادغام در دولت تدبير و اميد مقام عالی وزارت اعتقاد به اين موضوع دارند كه با تعاون،همدلی و همكاری كنيم تا به رفاه اجتماعی برسيم.
مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان قم در پایان گفت: از 70تعاونی ثبت نام شده 10 تعاونی به عنوان تعاونی برتر استانی معرفی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: