• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم:

جهاددانشگاهی استان قم آماده حمایت از اشتغالزایی دانش آموختگان است

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم از عزم جدی این واحد برای کمک به دانش آموختگان دانشگاهی به ویژه در بخش آموزشی خبرداد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر محمد حیدری در نشست مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه حضرت معصومه(س) در این دانشگاه گفت: پیگیری طرح‎های اشتغالزایی فارغ التحصیلان باید وارد فاز عملی شود و دیگر زمانی برای طرح‎های نظری و سخن گفتن نیست زیرا امروز کشور نیازمند عملیاتی کردن طرح‎ها است.
وی افزود: آموزش‏های مهارتی برای دانشجویان از جمله ظرفیت‎هایی است که می‎تواند دانشجویان بسیاری را جلب کرده و آنها را مشغول به کار و درآمدزایی کند و جهاددانشگاهی قم نیز این ظرفیت را دارد که دوره هایی را در این زمینه برگزار کند.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی قم می‎تواند هر دوره مهارتی که در دانشگاه ها زمینه کار دارد را برگزار کند و در این مسیر به دنبال عمل به رسالت اساسی خود به نظام اسلامی و جوانان کشور است.
حیدری تصریح کرد: بخشی از دانشجویان کشور، دانشجویان ایده پرداز هستند که باید این ایده‎ها را بارور کرد؛ سازمان توسعه و سرمايه گذاري امور شرکت‎های سازمان تجاري سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی کانون هایی را ایجاد می‎کند که دانشجویان ایده پرداز ایده‎های خود را مطرح، زمینه‎های آن ایجاد و سپس برای درآمدزایی و تبدیل به شرکت به شکل دلخواه عمل می‎کنند.
وی گفت: هیئت علمی و دانشجویان با ایده‎ های ارزشمند شرکت نیز تاسیس می‎کنند ولی زمانی که قرار است محصول آنها به بازار وارد شود به دلیل عدم اشراف به قوانین بازاریابی، قوانین مالیات و بیمه و... سقوط می‎کنند.
 رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم تاکید کرد: تمام دنیا در این مرحله از این شرکت‎ها حمایت می‎کنند که این کار در جهاد دانشگاهی انجام می شود که این جوانان بتوانند این گونه هزینه ها و مشکلات را رفع کنند.
حیدری، در پایان بر همکاری همه جانبه این واحد در زمینه حمایت از این ایده پردازان دانشگاهی استان از جمله برگزاری دوره‎های تخصصی و... تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: