• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س):

روحیه مصرف گرایی باید از فرهنگ عمومی دور شود

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) بر لزوم فرهنگسازی عمیق کارآفرینی و دوری از مصرف گرایی به منظور حل مشکل اشتغالزایی دانش آموختگان تاکید کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، علیرضا باقری ثالث در نشست مشترک رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم در دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: معضل اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان از مهمترین مشکلات کشور است.
وی افزود: دانشگاه حضرت معصومه(س) اقدام به تاسیس کانون کارآفرینی کرده است و تمام تلاش خود را صرف این کار کرده که در این عرصه از مسئولان و کارشناسان و دانشجویان نیز دعوت به عمل آمده است تا فعالیت‎های عملی را انجام دهیم.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با اشاره به استفاده از ظرفیت خیران در این بخش گفت: یکی از فعالیت‎هایی که در این دانشگاه دنبال می‎شود تلاش در زمینه تغییر فرهنگ نگاه به مصرف گرایی و فرهنگ کار است.
وی یادآورشد: همه تلاش‎های کشور باید صرف یافتن بهترین راه‎ها برای روحیه اشتغال آفرینی شود؛ امروزه فعالیت‎های گسترده ای از جمله تجارت الکترونیک وجود دارد که می‎توان این مشکل اشتغال را حل کند؛ ولی پیش زمینه آن، از بین رفتن فرهنگ مطالبه گری و عدم تلاش است؛ توانمند سازی دانشجویان از جمله پیش نیاز این فرهنگسازی است.
باقری ثالث یادآورشد: فعالیت‎های اشتغالزایی در بین دانشجویان دختر نیز پیش زمینه‎های خاص خود را دارد که از جمله آنها می توان به اشتغالزایی خانگی اشاره کرد که از جمله مشاغل آن نیز می‏توان به تولید سنگ‎های زینتی و چرم سازی و.... نام برد.
وی گفت: اگر روحیه کار و کارآفرینی در دانشجویان و مسئولان و مردم ایجاد نشود هیچ طرحی پاسخگو نخواهد داد؛ نباید همیشه خود را با آلمانی‎ها و ژاپنی‎ها مقایسه کنیم زیرا فرهنگ آنها با ما متفاوت است؛ به همین دلیل باید با رعایت این منش فرهنگی و روحی سیستم اشتغالزایی و کارآفرینی را بازیابی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: