• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نمایشگاه‌های بدون مجوز، بلای جان تولیدکنندگان قمی

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم، با انتقاد از ورود برخی دستگاه‌ها در برگزاری نمایشگاه‌های بدون مجوز گفت: نمایشگاه‌های بدون مجوز، بلای جان تولیدکنندگان استان است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد ذاکری روز سه شنبه با بیان این مطلب افزود: در شرایطی که همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان استانی به‌دنبال راهکاری برای رونق تولیدات داخلی و بومی هستند برخی مجریان نمایشگاهی با عرضه تولیدات غیربومی در نمایشگاه‌های بدون مجوز مسیر دستیابی به این هدف را طولانی‌تر می‌کنند.
وی ادامه داد: در برخورد با مجریان این نوع نمایشگاه‌ها در گام نخست به‌آن‌ها برای جمع آوری نمایشگاه اخطار می‌دهیم در صورتی که نمایشگاه را جمع نکنند پرونده را به نیروی انتظامی و مراجع قضائی ارجاع می‌دهیم.
ذاکری با بیان اینکه بیشترین نمایشگاه‌های بدون مجوز استان در محل مصلی برگزار می‌شود گفت: در آخرین پیگیری‌ها براساس مصوبه شورای تامین اجازه برگزاری نمایشگاه غیرمجاز در هیچ نقطه‌ای از شهر داده نمی‌شود.
وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها متولی اعطای مجوز و نظارت بر نمایشگاه‌ها هستند تا تولیدکنندگان بومی با عرضه تولیدات خود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان را معرفی کنند، در نمایشگاه‌های مجاز استان موضوع فروش در دستور کار نیست.
وی با تاکید بر لزوم نظارت بر عرضه محصولات ارائه شده در نمایشگاه‌های استان گفت: در طول سال بازارچه‌هایی در قالب جشنواره مثل جشنواره غذای ملل یا صنایع دستی  برگزار می‌شود که متولی خاص خود را دارد اما نمایشگاه‌های تخصصی مثل نمایشگاه مبل، لوازم خانگی، کفش و فرش از جمله نمایشگاه‌هایی هستند که باید در آن ظرفیت‌های استان عرضه شود.
به گفته وی؛ در واقع در نمایشگاه‌های تخصصی استان بر کیفیت، صدور مجوز و تخلف نظارت و پیگیری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: