• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 966-5487-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم:

برای اثبات خاتمیت پیامبر(ص) باید بر حقیقت غدیر پافشاری کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم معتقد است که برای اثبات خاتمیت پیامبر گرامی اسلام(ص) باید بر حقیقت و واقعیت جریان غدیر پافشاری کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در جلسه شورای مدیران تبلیغات اسلامی با تبریک فرارسیدن دهه ولایت اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ظرفیت‌های خوبی برای نشر احکام دین و معارف اسلامی در اختیار ما قرار گرفته است. از جمله آنها عید غدیر است که باید با استفاده از فرصت ایجاد شده به نشر معارف دینی به‌ویژه قرآن کریم و نهج البلاغه پرداخت.

وی با بیان این که اهمیت غدیر در سطح بعثت است، گفت: اگر ادامه راه رسالت به عهده شخصیتی معصوم و از خاندان وحی و از جنس رسالت نباشد آن بعثت و رسالت نمی‌تواند ادعای خاتمیت داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم تأکید کرد: دینی می‌تواند آخرین دین باشد، پیامبری می‌تواند آخرین پیامبر باشد و کتابی می‌تواند آخرین کتاب باشد که ادامه راه آن به عهده یک شخصیت معصوم باشد، بنابراین برای اثبات خاتمیت پیامبر(ص) می‌بایست بر حقیقت و واقعیت حادثه غدیر پافشاری کرد.

اسکندری با بیان این که این امر علاوه بر مستندات قرآنی و روایی و سیره و سنت پیامبر(ص) یک امر عقلایی و عقلانی است، اظهار کرد: ما در حقیقت باید در روز عید غدیر هم امامت را پاس بداریم و هم رسالت را، و اگر می‌گوییم غدیر و امامت امیرالمومنین علیه السلام محور وحدت جهان اسلام است به این دلیل است که چون همه مسلمانان نسبت به خاتمیت پیامبر متفق هستند.

وی به بیان دلایل به وجود آمدن و ریشه‌های پیدایش گروه‌های تکفیری و تروریستی همچون القاعده، داعش و... پرداخت و افزود: غدیر چشمه جوشانی است که اگر راه برای جاری شدن آن در بستر تاریخ فراهم می‌شد این گروه‌های تکفیری و عرفان‌های کاذب و نحله‌های انحرافی به وجود نمی‌آمد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم درک و نشر معارف قرآن کریم و نهج البلاغه تاکید کرد و گفت: کم کاری در این زمینه ظلم به اسلام، پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت است.

اسکندری اظهار کرد: با امکانات و محتوای غنی قرآن و معارف اهل بیت(ع) که در اختیار داریم نسل جوان کشور ما و جهان نباید تشنه معارف قرآن و اهل بیت(ع) باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: