• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2085-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مکارم شیرازی:

کشورهای اسلامی به صورت جدی وارد مسئله میانمار شوند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، با اشاره به حوادث میانمار و کشتار بی رحمانه مسلمین توسط بودایی‌ها، پیشنهاد کرد تا وزاری خارجه کشورهای اسلامی اجتماعی برای حل این مشکل تشکیل دهند و به صورت جدی وارد این مسئله شوند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با اشاره به حوادث میانمار که در منطقه شرق آسیا هست و ۶۰ میلیون جمعیت دارد که دو درصد آن مسلمان و عمدتا اهل سنت هستند، ادامه داد: بودایی‌ها تصمیم گرفته‌اند که مسلمین را قتل عام کنند و هر روز نمونه‌های تازه‌ای از جنایات آنان را شاهد هستیم و حتی کاری کرده‌اند که طالبان آنان را محکوم کرده‌اند .
آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: ولی کشورهای اسلامی در کمال بی تفاوتی هستند و حتی جلسه فوق‌العاده تشکیل نداده اند و غیرت از آنان گرفته شده است و شورای امنیت هم که اگر گردی بر اسرائیل بنشیند صدایش در می آید نباید دادی بزند؟.
وی در ادامه سخنان خود ضمن تبریک میلاد باسعادت امام هادی(ع) به ارایه حدیثی اخلاقی از آن امام(ع) پرداخت و گفت: کسی که در مقابل نعمت‌ها شکرگزار باشد نتیجه‌ای که از شکر این نعمت می‌گیرد از خود آن نعمت بالاتر است.
وی با بیان اینکه شکر هم باعث افزایش برکت و رزق در دنیا می‌شود و هم در آخرت موجب پاداش برای انسان است تصریح کرد: شکر در آیات قرآن و روایات مسئله‌ای دامنه‌دار است و اولین مسئله ای که در کلام بحث می شود بحث شکر منعم است.
این مرجع تقلید ادامه داد: وجدان انسان می‌گوید باید از منعم در قبال نعمات تشکر کنیم بنابراین پایه اصلی اعتقادات، شکر منعم است و اگر این نبود افراد می‌گفتند چه دلیلی دارد که ما باید وارد مقوله شناخت خدا و نبوت و امامت و قیامت و ... شویم.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه شکر قلبی و زبانی دو مرتبه از شکر است عنوان کرد: نظام اسلامی نعمت بزرگی است و باید شکر آن را به جا آوریم؛ کسانی که قبل از انقلاب بودند می‌دانند که حتی لیست نمایندگان مجلس ما باید در سفارت آمریکا و انگلیس تایید می‌شد و حقارت های دیگری بر ما تحمیل می‌کردند و آبرویی برای ما نگذاشته بودند؛ اما ایران امروز با وجود همه مشکلات در دنیا سرفراز است و باج به آمریکا و اروپا با همه گردن کلفتی و اجتماع آنان نمی‌دهد.
وی افزود: ایران وقتی مصلحت می‌داند در مقابل اسرائیل بایستد می‌ایستد و از سوریه و عراق حمایت می‌کند و کشوری مهم و بزرگ در منطقه شده است که برای تصمیمات ایران احترام قائل هستند و ما باید این نعمت را شکر کنیم و دست به دست هم بدهیم که مشکلات حل شود نه اینکه جناح‌بازی و فرقه‌بازی و مچ‌گیری شود و شرکت سهامی برای قدرت ایجاد کنند.
آیت الله مکارم شیرازی با تبریک غدیر و تاکید بر اینکه غدیر باید از مظلومیت بیرون بیاید تصریح کرد: جشن و دید و بازدیدها خوب است اما باید جوانان را با محتوای غدیر آشنا کرد.
وی افزود: بدون اینکه به مقدسات دیگران اهانت کنیم باید غدیر را جشن بگیریم و قرار است راهپیمایی هم به این مناسبت در عصر روز عید برپا شود که بنده هم تا جایی که توان دارم حضور خواهم یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: