• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5714-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

بهره برداری از 8 مدرسه و ساختمان آموزشی مهر ماه امسال در قم

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت:بیش از 18 پروژه نوسازی در دست اقدام است که در این میان 8 مدرسه و ساختمان آموزشی مهر ماه امسال در قم به بهره برداری می رسد.

محسن پورگلیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به آماده سازی و تجهیز مدارس در آستانه مهر ماه افزود: این پروژه ها شامل مدرسه شهید احمدلو، مدرسه استثنایی جسمی حرکتی حاجیه خانم کازرونیان، مدرسه خیری امام هادی (ع) مومن آباد، مدرسه سلمان دولت آباد در جعفریه و مدرسه امیرالمومنین مرحوم یخچالی اصفهانی در پردیسان است.

وی افزود:همچنین مدرسه شهید هندویان 1 در پردیسان، مدرسه دادرس روستای سراجه، ساختمان آموزشی هنرستان کاردانش محور مرصاد با 9 کلاس و 6461 مترمربع زیربنا و هنرستان تربیت بدنی پردیسان با 12 کلاس و 4055 مترمربع زیربنا از دیگر پروژه هایی است که در مهر ماه پذیرای دانش آموزان خواهد بود.

پورگلیان اظهارکرد: از پروژه هایی که مهر ماه امسال آماده بهره برداری است نیزنمازخانه مدرسه شهیده قضایی با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی، تکمیل سالن کنفرانس کانون پرورش فکری پردیسان و تخریب و احداث مدرسه شهدای قمرود با 6 کلاس و 698 مترمربع زیربنا می باشد.

وی در زمینه مقاوم سازی نیز خاطرنشان کرد: مدرسه شادیان با 13 کلاس و 1800 مترمربع زیربنا، مدرسه بیطرفان 12 کلاس و 1500 مترمربع زیربنا در دست مقاوم سازی است که با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برای مهر ماه آماده می شود.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت: همچنین سالن ورزشی تربیت اسلامی دارای با 870 مترمربع زیربنا در این ایام افتتاح می شود.

وی توضیح داد:استاندارد سازی گرمایشی و سرمایشی مدارس ناحیه 1 و 3 و مدارس ناحیه 2 و 4 نیز در دست اقدام است که در این طرح تعداد 31 مدرسه با 318 کلاس و 46655 مترمربع زیربنا تحت پوشش قرار می گیرد.

پورگلیان در مورد اجرای طرح آسفالت مدارس گفت: تامین قیر توسط سازمان مرکزی و عملیات آسفالت توسط شهرداری انجام گرفته است که تعداد 75 مدرسه با متراژ حدود 70000 مترمربع در این طرح آسفالت شده است.

وی با بیان اینکه در نوسازی،مدارس بافت فرسوده هسته مرکزی شهر قم در اولویت هستند عنوان کرد:از میان۶۳۰مدرسه در استان قم ۵۰درصد مستحکم هستند که در این راستا در سال‌های اخیر ۵۹مدرسه استان تخریب و نوسازی شده است ضمن اینکه 25 درصد مدارس تخریبی و25 درصد نیازمند مقاوم‌سازی می باشند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم با تاکید بر ایمن سازی مدارس بیان کرد:تاکنون 50 درصد از مدارس استان قم استاندارد سازی شده است

وی در پایان خاطرنشان کرد:21 مدرسه نیز مجهز به کارگاه رایانه شده اند یکی از سیاست های مهم در تجهیز مدارس بهره گیری از تجهیزات و فناوری روز در روند آموزش است.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: