• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2185-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله صافی گلپایگانی:

لزوم اقدام جدی و قاطع دولت‌های اسلامی در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید با محکومیت جنایات وحشیانه دولت میانمار در کشتار مسلمانان این کشور، تاکید کرد: اقدام جدی، قاطع و فوری دولت‌های اسلامی به ویژه دولت جمهوی اسلامی ایران برای محکومیت و توقف کشتار مسلمانان میانمار ضروری است.
به گزارش ایسنا منطقه قم از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، وی در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با اشاره به این که کشتار مسلمانان میانمار بسیار وحشیانه و دردناک است افزود: ما از دولت های اسلامی به خصوص دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که هر چه زودتر با درایت کامل و مذاکره با سایر دولت های اسلامی، اقدام جدی نموده و به ندای مظلومیت مسلمانان میانمار پاسخ مثبت داده و به این حوادث ناگوار پایان دهند.
آیت الله صافی گلپایگانی با تاکید بر این که نباید در مقابل قتل عام مردان، زنان، کودکان و جوانان مسلمان میانمار سکوت کرد اظهار داشت: باید سازمان کنفرانس اسلامی به واسطه این جنایات هولناک، جلسه فوق العاده تشکیل دهد و با محکوم نمودن این حرکت وحشیانه، تصمیمات قاطعی برای مقابله و پایان دادن به آن اتخاذ کند.
وی با ابراز تاسف از نبود وحدت در بین کشورهای اسلامی ادامه داد: اگر کشورهای اسلامی با هم وحدت داشتند امروز چنین جنایات دردمنشانه ای در میانمار اتفاق نمی افتاد که مسلمانان مظلوم و بی گناه میانمار فقط به جرم مسلمان بودن به خاک و خون کشیده شوند.
این مرجع تقلید با محکومیت سکوت سازمان های مدافع حقوق بشر، گفت: سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر به خصوص سازمان کنفرانس اسلامی که باید حامی و مدافع حقوق مظلومان و مسلمانان در جهان باشند، موجب خواری مدعیان حقوق بشر شده است.
آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به همدردی ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی با مظلومان جهان تاکید کرد: ملت مسلمان ایران همان طور که برای سایر مظلومان متاثر و اندوهناک است، برای مسلمانان ستمدیده میانمار و آوارگان آنها، اندوه فراوان دارد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: