• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6114-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیین محکومیت کشتار مسلمانان میانمار در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

مردم قم در مراسمی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) کشتار مسلمانان میانمار را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، در این مراسم که پس از نماز مغرب و عشاء برگزار شد یکی از اساتید حوزه و دانشگاه با اشاره به آیات و روایات مبنی بر وظایف مسلمانان نسبت به یکدیگر عنوان کرد: جنایات بی رحمانه علیه مردم مظلوم میانمار دل هر مسلمانی را می آزارد.

حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری تصریح کرد:این مردم مسلمان و بی گناه تنها به جرم مسلمانی توسط بودائیان کشته می شوند.

وی تصریح کرد:کودکان میانمار زیر چکمه های نظامیان کشته می شوند و نسل کشی و هتک حرمت مسلمانان توسط بودائیان بیداد می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:با وجود همه این جنایات برخی از کشورهای مسلمان و سران آن ها سکوت پیشه کرده اند و از بیم و ترس اربابان جنایتکار خود اسرائیل و آمریکا هیچ واکنشی نشان نمی دهند.

وی بیان کرد:سکوت مدعیان حقوق بشر در دنیا نیز بدان علت است که مسلمان بودن را جرم می دانند از این رو کشتار وحشیانه مسلمانان توسط بودائیان اهمیتی برای آنان ندارد.

صالحی خوانساری خاطرنشان کرد:مردم بی پناه میانمار توسط این گروه مورد بی رحمی و توحش قرار می گیرند و سکوتی مرگبار جهان را فراگرفته است.

وی عنوان کرد:بودائیان جنایتکار همان رفتاری را در پیش گرفته اند که یزیدیان مرتکب آن شدند به گونه ای که حتی به طفل 6 ماهه نیز رحم نکردند و گلوی او را دریدند.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد:همه مسلمانان چه شیعه و سنی باید در برابر این جنایات واکنش نشان دهند اگر مسلمانی صدای مظلومیت مسلمان دیگری را بشنود و سکوت کند مسلمان نیست.

وی بیان کرد:امروز ما نیز وظیفه داریم صدای مظلومیت این مردم را به گوش جهان برسانیم و با هر شیوه ای شده دنیا را متوجه این جنایات نمائیم.

صالحی خوانساری گفت:گروههای تکفیری و داعش دست نشانده های استکبار جهانی هستند همه این جنایتکاران که با حمایت های آمریکا و اربابان خود دست به جنایت می زنند یک هدف را دنبال می کنند و قصد دارند با کشتار مسلمانان وحدت را میان آن ها از بین ببرند.

وی در پایان گفت:این جنایات دردناک نشان می دهد آن ها چقدر از وحدت و اتحاد مسلمانان در هراس اند تا جایی که با نسل کشی و دست زدن به هر جنایتی مانع از گسترش دین مبین اسلام و وحدت مسلمانان می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: