• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2485-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

امام جمعه قم:

کشتار وحشیانه مردم میانمار به علت تفرقه میان مسلمانان جهان است

امام جمعه قم گفت: کشتار وحشیانه مردم میانمار توسط بودائیان به علت تفرقه میان مسلمانان جهان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی قدس  با اشاره به جنایات اخیر در میانمار افزود:مسلمانان میانمار یکی از بی دفاع ترین ملت ها در این روزگار هستند که سالهاست در محرومیت و ظلم قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد:اکثر بودائیان میانمار تحت تأثیر تبلیغات غربی‌ها و اسرائیلی قرار گرفته اند و همسو با داعشی ها، بدترین ظلم‌ها را نسبت به مسلمانان روا می‌دارند.

سعیدی بیان کرد:مسلمانان میانمار بزرگترین قوم بدون تابعیت در جهان هستند به‌ هر حال یکی از علل این کشتار وحشیانه تفرقه‌ای است که در دنیا ایجادشده و بیشترین سود را صهیونیست‌ها می‌برند چرا که هم سلاح ها را می فروشند و هم اهداف پلید خود را اجرا می کنند.

وی تاکید کرد:مسلمانان جهان باید به دور از اختلاف نظرها و سلایق سیاسی علیه جبهه کفر قیام کنند و در دفاع از مردم بی گناه به میدان بیایند.

امام جمعه قم همچنین با اشاره به برخی از رویدادهای هفته عنوان کرد:امروز 17 شهریور سالروز کشتار بی‌رحمانه جمعی از هم ‌وطنان در میدان ژاله تهران در سال 57 است .

وی ادامه داد:17 شهریور از ایام الله و روزهای ماندگار در تاریخ کشور و روز سربلندی و ولایت مداری مردم ایران است چرا که عده ای با شهادت به لقاء الله رفتند اما روسیاهی بر شاه باقی ماند.

سعیدی اظهار داشت:همچنین امروز روز جهانی ریشه کن کردن بی سوادی است مردم برای رهایی از بی سوادی در کلاس ها شرکت کنند و سواد آموزی نیز تلاش خود را افزایش دهد تا بلای بی سوادی را در جامعه ریشه کن کنیم.

وی با اشاره به 18 شهریور سالروز غدیر خم گفت:مسئله ولایت یک مسئله الهی است و حتی پیامبر اکرم(ص) تنها مأمور به ابلاغ امر ولایت و خلیفه الهی بودند .

امام جمعه قم افزود:این روز نه تنها روزی در تعیین امیرالمومنین است بلکه پیامبر (ص) مامور است در مورد امام علی(ع) و دیگر امامان معصوم(ع) از مسلمانان بیعت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد:برخی تصور می کنند غدیر رقابتی میان دو طایفه است در حالی غدیر پدیده ای الهی است از این رو همه وظیفه داریم حقایق غدیر را برای جهان بازگو کنیم.

سعیدی بیان کرد:همه شیعیان وظیفه دارند به دور از هر گونه بدگوئی و اهانت به مقدسات سایر مذاهب در تبیین غدیر تلاش کنند زیرا که لحن و سخن بد نتیجه معکوس دارد.

وی در مورد 19 شهریور عنوان کرد:این روز سالروز وفات آیت الله طالقانی اولین خطیب جمعه نماز جمعه تهران است امام خمینی(ره) لقب ابوذر زمان را به این مبارز زمان دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:دوشنبه 120 شهریور سالروز شهادت مرحوم مدنی به دست منافقین است که این مجاهد اخلاق را از ما گرفتند نهال انقلاب که امروز تنومند گشته به برکت خون این شهیدان است و باید قدردان خون شهیدان باشیم و نگذاریم انقلاب به دست نا اهلان بیفتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: