• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 966-5787-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

عضو جامعه مدرسین:

شکوه و عظمت غدیر را در آئین ها و مراسم های جشن احیاء کنیم

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:غدیر واقعه ای عظیم و ارزشمند و الهی است از این رو باید شکوه و عظمت غدیر را در آئین ها و مراسم های جشن احیاء کنیم.

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت 18 ذی الحجه سالروز عید سعید غدیر   تصریح کرد:طبق روایات اسلامی بزرگ ترین عید مسلمانان جهان عید سعید غدیر است چرا که در این روز دین اسلام به کمال و تعالی می رسد و نعمت رسالت تکمیل می شود.

وی خاطرنشان کرد:غدیر گویای ولایت و امامت است از این رو برنامه هایی که در این روز در کشورهای اسلامی و شیعی برگزار می شود باید به بهترین شکوه انجام گیرد.

آیت الله ممدوحی اظهار داشت:در میان این برنامه ها به تبیین جایگاه غدیر و اهمیت این روز بزرگ و ترویج شعائر دینی و سیره اهل بیت(ع) پرداخته شود.

وی گفت:روز غدیر محدود به یک روز نیست و باید در همه برنامه های دینی و اخلاقی و تربیتی این روز مهم مورد تاکید باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد:غدیر بیانگر حرکت درمحور ولایت است جامعه ای که حول این محور مهم حرکت کند از همه آسیب ها مصون است.

وی افزود:غدیر یک نعمت بزرگ الهی است که باید قدر آن شناخته شود امروز بسیاری از آشوب ها و بی سامانی ها در جهان اسلام نتیجه بی توجهی به اصل غدیر است.

آیت الله ممدوحی خاطرنشان کرد:دیدگاههای تکفیری و وهابیت که منجر به جنایات زیادی شده است زائیده بی توجهی به غدیر و آموزه های دینی و اخلاقی پیامبر(ص) است.

وی گفت:اگر جامعه دینی در صدر اسلام اهمیت و جایگاه غدیر را می شناخت و به خواسته پیامبر (ص) و خداوند در روز غدیر خم تن می داد جریان اسلام در برخی از برهه ها به انحراف و کج اندیشی هدایت نمی شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد:غدیر خم روز معرفی امام علی(ع) به عنوان جانشین و وصی می باشد روزی که باید از دریای بیکران معرفت اللهی جرعه ای بنوشیم و سیراب شویم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: