• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2884-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

/جشنواره کالای ایرانی گامی بسوی بالندگی/

رئیس سازمان برنامه و بودجه قم:حضور بخش خصوصی سهم مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه قم گفت: حضور بخش خصوصی، بهره وری در تولید و حمایت از ظرفیت های اشتغال سهم مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

 حسن رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با تاکید بر ضرورت توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی در جهت برون رفت از همه مشکلات و چالش های اقتصادی افزود: اقتصاد مقاومتی و ابلاغ سیاست های آن، مسئولیت و رسالت سنگینی را بر عهده همه دستگاههای دولتی، اجرایی و بخش خصوصی نهاده است که باید هر یک در جهت انجام وظایف خود تلاشی جدی در پیش گیرند.

وی در مورد برخی از فعالیت ها در جهت ارتقای بهره وری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: کاهش هزینه های تولید و حفظ ظرفیت های اشتغال و تلاش برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای فعال و حمایت های بانک ها در پرداخت تسهیلات مناسب و به موقع از جمله اقدامات موثر در حرکت به سمت و سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رضوی خاطرنشان کرد:نوآوری در روند تولید، کاهش بروکراسی های پیچیده اداری،جلوگیری از روزمرگی در برنامه های تولیدی و اشتغال زایی، ارتقای فرهنگ هم افزایی در مدیران، ایجاد انگیزه میان سرمایه گذاران در جهت سرمایه گذاری در تولید و پشتیبانی از صنایع کوچک و اشتغال خانگی نیز از اقداماتی است که راهگشای تحقق اقتصادی خواهد بود.

وی بیان کرد:یکی از راهبردهای مهم در اقتصاد مقاومتی، احیای واحدهای صنعتی نیمه کاره و تعطیل است در استان قم در حدود 29 درصد از واحدهای صنعتی به واسطه مشکلات در تعطیلی به سر می برند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه قم در این باره گفت:معوقات مالیاتی، فقدان بازار فروش، فرسودگی تجهیزات، هزینه های بالای تولید، کمبود سرمایه در گردش و عدم همراهی بانک ها از جمله مشکلاتی است که گریبانگیر این واحدها می باشد.

وی تصریح کرد:برنامه های حمایتی در جهت احیای این واحدها و یا حمایت از بخش خصوصی باید با تاکید بر استفاده از سرمایه های اندک و بهره وری بیشتر و تولید و اشتغال مناسب باشد.

رضوی خاطرنشان کرد:با توجه به محدودیت های منابع دولتی باید بخش خصوصی به میدان بیاید و با همفکری بخش خصوصی و هم افزایی بخش دولتی و همت این دو بخش بتوانیم باری از مشکلات اقتصادی جامعه را برداریم.

وی عنوان کرد:جزیره ای عمل کردن دستگاهها در حوزه اقتصاد نتیجه مثبتی در عملیاتی شدن تحقق اقتصاد مقاومتی ندارد در این زمینه برگزاری جلسات کارگروههای اقتصاد مقاومتی تا حدی نقش مهمی در جلوگیری از پراکنده کاری دستگاهها داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه قم در پایان بیان کرد:با تدوین سند اقتصاد مقاومتی در قم، اشتغال زایی استانی در قالب کارگروههای اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است تا بتوان تا دو برابر سال قبل فرصت شغلی در قم ایجاد نمائیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: