• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

/جشنواره کالای ایرانی گامی بسوی بالندگی/

فرماندار قم:تکیه بر تولید و توان ملی، رهآورد تحقق اقتصاد مقاومتی است

 فرماندارقم، گفت: تکیه بر تولید و توان ملی و اجتناب از خرید کالاهای خارجی غیر ضروری، رهآورد اقتصاد مقاومتی است.

رضا سیار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به ضرورت توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی افزود: در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باید در راستای توسعه ظرفیت های اشتغال زایی، کارآفرینی و رفع موانع اقتصادی گام برداشت.

وی تصریح کرد: استان قم ظرفیت های بالنده ای در تولید و اشتغال دارد و اگر بتوان زیرساختهای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران حوزه های اقتصادی و صنعتی و تولیدی را فراهم ساخت تحولات زیادی در تولید و اشتغال ایجاد می شود.

سیار خاطرنشان کرد:وجود واحدهای تولیدی و صنعتی و خدماتی در قم فرصت های خوبی را در جهت کارآفرینی ایجاد کرده است که باید در جهت حفظ این ظرفیت ها تلاش جدی صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در خرید کالاهای ایرانی نیز بیان کرد:رسانه ها و متولیان باید در جهت فرهنگ سازی در میان مردم در جهت گرایش به تولید و توان داخلی و ملی تلاش کنند.

فرماندار قم یادآور شد:البته ارتقای سطح کیفی تولیدات داخلی نیز اهمیت زیادی در رویکرد مردم به تولیدات داخلی دارد هر چه گرایش مردم نیز به این تولیدات افزایش یابد کارآفرینی و اشتغال زایی نیز توسعه بیشتری پیدا می کند.

وی گفت:با عنایت به منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، مردم ولایت مدار باید با شناخت اهمیت این توصیه های اکید در توسعه اقتصادی به سمت خرید تولیدات داخلی حرکت کنند.

سیار اظهار داشت:اگر خرید خانواده های ایرانی به خرید کالای تولید داخل کشور معطوف شود سرمایه گذاران نیز در جهت سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و اشتغال زایی ترغیب می شوند.

وی در تاکید کرد: خودکفایی و استقلال داخلی در گرو مدیریت منابع اقتصادی و حمایت از بخش خصوصی و هم گرایی دستگاههای دولتی در رفع موانع سرمایه گذاری و کاهش هزینه های تولید است.

فرماندار قم خاطرنشان کرد:بدون خودباوری و خوداتکایی و بهره وری در تولید و مصرف انرژی و نگاه فناورانه نمی توان در جهت تولید و اشتغال موفقیتی به دست آورد.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: