• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ايجاد 4 ناحيه صنعتي جديد در استان قم

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران طي سفر يك روزه به قم و بازديد از توانمنديه اي روستايي استان از ايجاد 4 ناحيه صنعتي جديد در اين استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، علی يزداني معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهرك هاي صنعتي ايران  در سفر يك روزه خود به استان قم ضمن بازديد از توانمندي هاي مشاغل خانگي روستائيان با برگزاري نشست هاي مشترك با بخشدار، فعالان اقتصادي و صنعتي و همچنين معتمدان مناطق بر ضرورت رونق توليد و اشتغال در بخش هاي مختلف استان قم تاكيد كرد.

وي در ديدار با بخشدار و فعالان صنعتي بخش دستجرد قم با اشاره به نامگذاري سال 96 توسط رهبرمعظم انقلاب اظهارداشت: اقتصاد مقاومتي با حرف و شعار محقق نمي شود بلكه نيازمند تصميم اجرايي و اقدام عملي است.

وي با تاكيد بر اينكه براي رسيدن به اهداف دولت در اقتصاد مقاومتي نيازمند برنامه ريزي و كار مضاعف در بخش هاي مختلف است گفت: سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران از هرگونه فعاليت و اقدامي كه در استانها و حتي روستاهها براي رونق توليد و اشتغال گرفته شود حمايت وان را اجرايي مي كند.

معاون وزيرصنعت، معدن و تجارت حساسيت هاي موجود در مناطق روستايي و بخش ها را مد نظر قرار داد و بيان کرد: حفظ محيط زيست، توجه به ساختار فرهنگي و اجتماعي و مد نظر قرار دادن توانمنديهاي روستا از مهمترين شاخص هاي ما براي توسعه فعاليت هاي اقتصادي و صنعتي است و توسعه بايستي به گونه اي شكل بگيرد كه مورد استقبال همگان باشد.

وي به درخواست هاي متعدد فعالان توليدي مناطق روستايي قم و همچنين مسوولان استان براي ايجاد و توسعه زيرساخت هاي اشتغال در استان قم اشاره كرد و افزود: اگر مي خواهيم برنامه ها و سياست هاي راهبردي دولت در بخش رونق توليد بدرستي اجرايي شود وشاهد ايجاد فضاي بانشاط و اميد در روستا و در كشور باشيم لازم است از همين روستا، شهر و استان كار را آغاز كنيم تا كشور ساخته شود.

 يزداني نقش و جايگاه روحانيت وائمه جماعات در بسيج مردم براي دست يابي به رونق توليد و اشتغال در كشور را امري لازم برشمرد و خاطرنشان ساخت: مسوولان سه قوه و بخشهاي مختلف قوه مجريه بايستي با مردم يك دست شويم و ائمه جمعه وجماعات نيز بعنوان معتمدين ملت فضا را براي توسعه كسب وكار در كشور فراهم كنند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به ظرفيت هاي بالاي فعاليت هاي توليدي و صنعتي در مناطق روستايي قم اشاره كرد و ادامه داد: هم اكنون 4 ناحيه صنعتي در استان وجود دارد و با بررسي هاي صورت گرفته امكان توسعه اين نواحي به 8 ناحيه صنعتي وجود دارد و شركت شهرك هاي صنعتي قم بلافاصله بعد از جانمايي مناسب، اقدامات ايجاد زيرساختي خود را انجام خواهد داد.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك وشهرك هاي صنعتي ايران بر حمايت همه دستگاه هاي استان بر تامين سريع زيرساخت هاي مورد نياز نواحي صنعتي جديد تاكيد كرد و افزود: با توجه به حضور رئيس مجلس در استان و نقش آفريني موثر استاندارقم در توسعه شهرك هاي صنعتي ظرفيت خوبي در اختيار استان قرار دارد و ما اميدواريم درآينده اي نه چندان دور ديگر شاهد مشكلي به نام بيكاري در استان نباشيم.

وي  رويكرد جديد سازمان صنايع كوچك وشهركگ هاي صنعتي ايران به بهره گيري از توانمندي هاي روستائيان را جلوگيري از مهاجرت و حتي بازگشت آنها به روستا عنوان كرد و توضيح داد: تبديل مشاغل خانگي به صنعتي و توسعه كسبو كار سبب افزايش درآمد روستا، ايجاداشتغال پايدار و جذب مهاجراني مي شود كه براي كسب وكار و اشتغال به شهره ا هجرت كرده اند.

معاون وزيرصنعت، معدن و تجارت همچنين برضرورت فعاليت فعالان صنعتي و مسوولان استان براي توسعه بازار توليدات داخل همزمان با توسعه توليد تاكيد كرد و اظهارداشت: اگر توليد داشته باشيم ولي مديريت صحيحي برمنابع مالي و بازار خود نداشته باشيم قطعا با شكست روبرو خواهيم شد.

گفتني است مهندس يزداني در اين سفر كه فرماندار قم، بخشدار دستجرد، مديرعامل شركت شهرك هاي صنعت استان، رئيس سازمان صنعت و معدن و تجارت قم و جمعي از مسوولان وي را همراهي مي كردند از ناحيه صنعتي دستجرد، روستاههاي بيدهند و صرم، شهر كهك و تعدادي از واحدهاي صنعتي و مشاغل خانگي بازديد از نزديك با نيازها و توانمنديهاي مناطق روستايي قم آشنا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: