• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-1386-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله علوی گرگانی: ویژگی های اخلاقی شهدا برای نسل جوان تبیین شود

آیت‌الله‎ سید محمدعلی علوی‌گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، ویژگی های اخلاقی و رفتاری شهدا برای نسل جوان به ویژه دانشجویان جهت الگوسازی از سیره اخلاقی و رفتاری آنها تبیین شود.
به گزارش ایسنا منطقه قم، وی روز یکشنبه در دیدار با اعضای ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان قم در دفتر این مرجع تقلید، گفت: برگزاری بزرگداشت برای شهدا ازجمله فعالیت‎‏های ارزشمندی است که آثار عظیمی در جامعه دارد.
وی افزود: باید در ضمن این جلسات و کنگره‌ها آثار شهدا مانند نماز نیز برای جوانان تبیین شود؛ امیرالمؤمنین(ع) در روایتی در رابطه بااهمیت شهادت می‌فرماید" اگر من هزار بار شهید شوم بهتر از این است که یک‌بار در بستر بمیرم".
این مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه برگزاری بزرگداشت شهدا یکی از علائمی است که در آیات قرآن وجود دارد، افزود: برگزاری کنگره و بزرگداشت برای شهدا مانند زنده نگه‌داشتن یاد و نام آنان است و به ‌نوعی این مصداق آیه قرآن کریم است که می‌فرماید این افراد احیا می‌شوند.
آیت ‌الله علوی‌گرگانی اهمیت برگزاری بزرگداشت برای شهدا را مدنظر قرارداد و تأکید کرد: اگر بتوان همین جلسات را برای شهدا برگزار کرد، قطعاً می‌شود آثار آنان را هم در این جلسات نشر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: