• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 966-6187-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

قم در سالروز میلاد امام موسی کاظم(ع) غرق در نور و سرور

در سالروز میلاد خجسته میلاد با سعادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، باب الحوائج امام موسی کاظم(ع)،حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) غرق در جشن و سرور است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، در این روز باشکوه زائران و مجاوران بارگاه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) دختر گرامی امام موسی کاظم (ع) با شاخه‌های گل و ذکر زمزمه‌هایی چون یا باب الحوائج، با شور و شوقی وصف ناپذیر در بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) حضور یافتند.
ارادتمندان و دلدادگان حضرت امام موسی کاظم (ع) هنگام ورود به حرم مطهر حضرت معصومه(س) شاخه‌های گل را به آستان مقدس قم تقدیم و در مراسم مولودی خوانی و مدیحه سرایی مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) نیز شرکت کردند.
همچنین حرم مطهر حضرت معصومه(س) از ساعات ابتدایی یک‌شنبه شب پذیرای هزاران تن از زائران و مجاورانی بود که به منظور عرض تبریک میلاد خجسته باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) وارد این مکان متبرک شده‌اند.
بسیاری از شهروندان قمی به همراه زائران حضرت معصومه(س) در شب بیستم ذی الحجه با در دست داشتن نقل و شیرینی و تقسیم آن، این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک و تهنیت گفته و برای جامعه اسلامی آرزوی خیر و برکت کردند.
آستان مقدس حضرت معصومه(س) امروز برنامه‌های شاد و متنوعی چون مولودی خوانی، مدیحه سرایی مداحان اهل بیت و همچنین سخنرانی‌های مذهبی را برای زائران در نظر گرفته است.
به همت شهرداری قم و همچنین هیئات مذهبی، مساجد و جمعی از جوانان پرشور شهر قم نقاط مختلف شهر به صورت زیبایی چراغانی شده است و جلوه‌های زیبایی در این شهر پدید آمده است.
بنا بر این گزارش در بسیاری از نقاط شهر قم به همت گروه‌های متعدد مردمی ایستگاه‌های صلواتی ایجاد شده است و در این ایستگاه‌ها با شیرینی و شربت از شهروندان پذیرایی می‌شود.
برنامه‌های متنوعی نیز در مسجد مقدس جمکران، بقاع امامزادگان و دیگر اماکن مذهبی قم به مناسبت میلاد پدر گرامی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: