• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تاكيد بر تسريع اتصال شهرك صنعتي شكوهيه قم به شبكه ريلي

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان و مديرگمركات قم اتصال شهرك صنعتي شكوهيه قم به شبكه ريلي را عامل مهم در كاهش زمان حمل و نقل كالا و پايين آمدن هزينه تمام شده توليدات صنعتي دانستند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، امير طيبي نژاد در ديدار با مدير گمركات استان ضمن تاكيد بر بهره مندي صنايع كوچك و متوسط از خدمات حمل و نقل ريلي افزود: كاهش هزينه حمل و نقل، ريسك پايين، امنيت بالا، سرعت جابجايي و تسريع در تحويل و بارگيري از مهمترين ويژگي هاي شبكه ريلي است كه صنايع كوچك و متوسط استان قم بخصوص توليدكنندگان داخل شهرك هاي صنعتي مي توانند از آنها بهره مند شوند.
وي بر ضرورت تسريع در اتصال شهرك هاي صنعتي قم به شبكه راه آهن و در فاز نخست شهرك صنعتي شكوهيه را مورد تاكيد قرار داد و افزود: خوشبختانه گمرك استان قم كه در فاصله كمي از شهرك صنعتي شكوهيه قرار دارد به شبكه ريلي متصل شده و اميدواريم عمليات اجرايي اتصال شهرك صنعتي شكوهيه قم نيز به زودي اغاز شود.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم در ادامه تصريح كرد: به منظور تعامل بيشتر مديران واحدهاي صنعتي با گمرك استان لازم است دوره هاي آموزشي و بازديدهايي از سوي مسوولان مربوطه در واحدهاي توليدي صادرات محور استان صورت پذيرد.
وي با اشاره به سياست هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران براي فعال تر شدن واحدهاي توليدي در بخش صادرات بيان کرد: ورود توليدكنندگان به بازارهاي جهاني مستلزم وجود زيرساخت هايي متعددي است كه يكي از آنها گمرك است و گمرك استان توانسته طي سالهاي اخير رشد قابل توجهي داشته باشد.
احمدهاشم زاده مديركل گمركات استان قم نيز در اين ديدار از تلاش اين اداره كل براي تسريع در صادرات توليدات استان و همچنين كاهش زمان دسترسي توليدكنندگان به مواد اوليه وارداتي خود تاكيد كرد و افزود: با پايين آوردن زمان انتقال بار از گمركات و كاهش زمان توقف كالا بدنبال كاهش هزينه تمام شده كالا در استان هستيم.
وي همچنين با اشاره به ساخت فرودگاه در استان قم اضافه كرد: با تامين زيرساخت هاي مورد نياز گمرك استان ضمن افزايش توان اين اداره كل براي ترخيص بيشتر توان جذب كالاي استانهاي همجوار و بخصوص تهران را داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: