• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رییس سازمان بسیج حقوقدانان:

بسیج حقوق دانان به دنبال کاهش آسیب‎های عرصه حقوقی است

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان یکی از مهمترین فعالیت‎های این سازمان را کم کردن آسیب‎های فعلی در عرصه حقوقی در کشور و عرصه بین الملل ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر مهدی بهرامیان امروز در مراسم دوره مقدماتی تربیت حقوق دانان طراز انقلاب اسلامی در قم، گفت: تشکیل دولت اسلامی از جمله ضرورت‎های شکل گیری تمدن اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: تعریف نقش دانش حقوق عمومی در ساختارسازی مطلوب و اندیشیدن به عرصه حقوق و سبک زندگی و تعریف محتوا و ادبیات این دانش با به کار گیری نگاه انقلابی و مرور آثار و میراث اسلامی به منظو رهیافت‌های لازم و مسایل حقوق عمومی و لزوم توجه دو چندان به مسایل انسان شناسی و خدا شناسی و فلسفه اسلامی و حقوق اسلامی و اصل ولایت فقیه از جمله ضروریات این امر است.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور بیان کرد: از جمله فعالیت‎‏های مهمی که باید در این عرصه انجام شود، تلاش در جهت طراحی حقوق اسلام مبتنی بر فقه حکومتی و علوم انسانی با رویکرد علوم اسلامی مد نظر رهبر معظم انقلاب است، از دیگر سوی، بسترسازی و فرهنگ سازی در جهت تحقق و گسترش عدالت در راستای آزادی‏‎های مشروع و صیانت از ارزش‎های نظام و جلوگیری از انحرافات در چارچوب فقه جواهری از مسایل مهم این سازمان است.

وی گفت: دانش حقوق دارای سابقه طولانی در نظام دانشگاهی است ولی مدرک گرایی نیز باعث شده است دانشجویان از قدرت استنباط لازم برخوردار نبوده و مهارت کافی برای استفاده از دانش خود را نداند و یا تحت تاثیر حقوق غربی بوده و با فقه اسلامی آشنایی کافی را ندارند به همین دلیل رویکرد کارکرد گریانه‌ای به حقوق و فقه دارند.

بهرامیان بیان کرد: یکی از مهمترین فعالیت‏های این سازمان، تلاش در جهت کم کردن آسیب های این رشته است؛ سازمان بسیج حقوق دانان نقشی بسترسازی و تسهیل کننده برای این رشته و رشته های دیگر را دارد.

وی گفت: یکی از مهمترین راهبردهای این سازمان، تلاش در عرصه تحقق عدالت و رضایت مندی مردم می باشد؛ به طوری که مردم شیرینی و حلاوت نظام اسلامی مبتنی بر عدالت و قانون مداری را حس کنند.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور تصریح کرد: برگزاری طرح حقوقدان طراز اسلامی با اجرای طرح‎هایی چون آموزش همگانی حقوق در طرح هر مسجد یک حقوقدان(صدای مشاور)، تشکیل هیئت اندیشه ورز، مشاوران حقوقی در نماز جمعه ها و دادگستری ها، تشکیل دبیرخانه دائمی آسیب شناسی حقوقی بانکی و مالی از جمله طرح‎های کلان این سازمان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: